Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Částečně přestaly fungovat reproduktory Creative Labs Inspire A500 5.1

Dobrý den,

částečně mi přestaly fungovat reproduktory Creative Labs Inspire A500 5.1. Levý a pravý přední reproduktor OK, subwoofer OK, ale levý a pravý zadní reproduktor včetně středového reproduktoru nefungují. Když dám test ve správci zvuku Realtek HD, tak se ozývá zvuk pouze z levého a pravého předního reproduktoru. Ostatní jsou mrtvé.

Když jsem zkusil proházet připojení reproduktorů, tak vždy hrají pouze ty, co jsou připojené ve zdířce pro levý a pravý přední reproduktor. Postupně jsem tedy otestoval, že všechny reproduktory fungují. Nejspíš tedy bude problém v bedně subwooferu, kam se připojují všechny reproduktory.

Máte nějakou radu, čím by to mohlo být? Lze případně toto nějak opravit?

Moc Vám děkuji.

Tak jsem objednal nové reproduktory 5.1 a nastal stejný problém.

Postupně jsem otestoval, že hrají všechny reproduktory ...a buď pouze 2 přední, nebo pouze střední, nebo pouze 2 zadní. Všechny 3 konektory vždy postupně zapojuji do zeleného jacku u zvukové karty. Naráz ale všechny reproduktory nefungují (tedy zapojení všech třech konektorů najednou), ...ani při pouhém testování zvuku ve Windows.

Není možné, že se pokazil pouze ovladač ve Windows 10? Díval jsem se do různých diskuzí na internetu a uživatelé s těmi 5.1 mají na desítkách dost často problém.

Možná jsem konečně pochopil, cos původně psal ... bylo to trochu zmatené. Podle toho, co píšeš teď, jsou asi repráky OK, zvukovka asi taky funguje, ale zdroj zvuku je STEREO, tedy 2-kanálový. Proč by měly hrát i ostatní repráky ??? Resp. lze nastavit nějaký pseudo-prostorový zvuk.