Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze PhysX rozjet na AMD sestavě?

Zdravím, jedná se o to, že u her, jako je například Mirrors Edge nebo Mafia 2 PhysX sice lze zapnou, ale hry jsou v některých pasážích téměř nehratelné. V mojí sestavě je jednoznačně silnější procesor než grafická karta. Abych se přiznal sám nevím, jak to přesně funguje a proč je vůbec možné zapnout PhysX, když nemám Nvidia grafickou kartu. Takže otázka je jasná co vlastně v mém pc počítá PhysX grafika nebo procesor a lze to nějak přepínat? Dík za odpověď

Sestava
MB: B450 AORUS ELITE.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 XT.
GPU: AMD RX 560 4GB.
RAM: HyperX PREDATOR DDR4 16GB.

Nebo na PhysX použít jakoukoliv obstarožní nVidia kartu - pokud to tedy takto kombinovat jde.

Před léty, když mi 3x odešla nV8800/640MB, pořídil jsem si nějakou jinou hlavní GPU, a "náhradníka" (když byla nV8800 na reklamaci), tedy obyčejnou/"sprostou" nV9500GT, jsem použil jako PhysX kartu a fungovalo to ohromně (montoval mi to doma tehdy touchwood). Možná by to šlo i dnes, jako PhysX použít nějakou nV kartu za hubičku. Nevím.