Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 10 nejde uspat

Zdravim, mam problem na notebooku s win 10 64bit. Nejde mi uspat. Uz som ho kvoli tomu aj preinstaloval, chvilu to fungovalo a zase nic. Skusal som navody z netu ale nic nepomohlo a ja uz neviem po com ist.
Aktualizovany je, trobleshooting ok, spravca zariadenie- network- vsetko ma povolene uspat.
Diky za rady

winlogui.exe je súčasťou W10 prihlasovacej obrazovky, nemôže byť vypnutý v prípade, ak sa nejedná o podvrhnutý vírus v nepríslušnej zložke.

Tak píšu mudrlanti na nete.

Ja som pod TC prelustroval svoj systémový, primárny oddiel s OS W10_2004 x64 bit., ale winlogui.exe nemám, tiež ho v spustených procesoch nevidím. Desina mi šlape, uspáva sa do RAM a Hiberfile veselo s prihlasovacou obrazovkou bez problémov. (Lenže ja mám svoje na mieru ušité ISO W10 cestou ntLite s okresaním do skromnej podoby desktopu, zbavený veškerého bloatware, Defender, Telemetrie a spol.)

Jednoducho neželaný winlogui.exe odstrel (zmaž) pod distrom Linuxu (Ubuntu) z ISO bútovačky.

Alebo súboru winlogui.exe odním veškeré permissions (prístupové práva) napríklad v Núdzovom režime, reštart PC.

Prípade si vyrob na fleške z ISO; Dr.Web live cd, cestou Rufus alebo Yumi, a prelustruj systémové oddiely na archívy a rootkity pod týmto AV typu SystemRescue pri uspatých dátach na disku.