Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU chladič nefunguje

Ahojte. Dnes mi prišiel chladič silentium pc evo fera 3 argb... Vymenil som ho za originálny amd chladič ktorý bol k ryzenu 5 3600. Fan som zapojil do príslušného konektoru v ktorom bol pôvodne amd chladič... Pc som zapal chladič sa rozsvietil ale neroztočil a hned mi hodilo cpu fan error a F1 na vstup do biosu... Nevie niekto čo s tým? Nedalo mi to tak som ventilátor odpojil a dal naspat na skušku amd... Zapal som pc a ten sa hned rozbehol... Skúmal som aj cez bios daval som nizke hodnoty vysoké ale nikdy sa neroztočil.. Kto by mi vedel pomôcť bol by som za to vďačný 🙏

Při výměně CPU fanu bych ti v prvé řadě doporučil obnovit výchozí nastavení BIOS, aby ho pre-checkoval tak jako rang RPM.
Jako druhou věc, zkontroluj, že jsi do CPU_FAN na zakladni desce nezapojil ten RGB a to i ten "4-pin adapter", jestli jsi ho nezapojil inverzně (na tom adaptéru jsou od toho ty šipky)
Jestli se nepletu, Fera EVO ma 2x kabel první PWM pro CPU_FAN a druhý ARGB pro komunikaci s RGB, jestli ti po spuštění PC ten FAN svítí, tak jsi pravděpodobně zapojil RGB ne FAN.

už som to asi vyriešil... bude to chybný ventilátor lebo som to skúsil napojit na všetky konektory na ktoré som mohol na základnej doske... potom ja mám cejsku nzxt h510 elite ktorá má zt zabudovaný kontroler... skúsil som to do neho zapojit a tiež sa vobec neroztočil. potom cez nzxt software nzxt CAM mi ukazovalo ze ten ventilátor ide na 0 otáčok. skúšal som ho zapať a stále nič.