Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rb951g-2hnd sirenie signalu

Ahoj,
Prosim nikde neviem najst schemu sirenia signalu wifi pri zariadeni rb951g-2hnd. Myslim tym, je lepsie ked "lezi" alebo ho mam "zavesit" .. ?
Da sa aj nejako nastavit "silnejsi signal na wifi"?
Ďakujem veľmi pekne.

zavěšený vypadá mnohem líp.
si vygooli fotky - nad plošákem leží 2 rámečkové antény, i podle toho by to mělo být nasvislo lepší. v bytě je to skoro jedno, ono se to od těch zdí poodráží samo.
mám stejný router. když jsem poněkolikáté zjistil, že sousedi v paneláku vysílají na stejném kanálu jako já a ruší mě ... umí to zvednout výstupní výkon.

Nezáleží na tom ako je položený, či na hranu, alebo na plocho. Podstatné je mať ho ďalej od steny a od kovových vecí ako je radiátor. Vysielací výkon je možné nastaviť WinBox->Wireless->Interfaces.
V tom Interfaces treba dať Advanced mode.

1W maju napriklad Metal verzie oudoorovoych AP, momentalne su predavane dokonca so vsesmerovymi antenami v krabici.
Ale na to, aby si ich vyhulil na 1W potrebujes ten Mikrotik trosku upravit, pretoze od isteho datumu su uz vsetky Mikrotiky automaticky regulovane.
V beznom rodinnom dome (cca 100m2) ti musi pri spravnom rozmiestneni AP stacit jedno, ja pouzivam AC2 a stacia na vsetko (pripadne ich stropove verzie RbcAPGi-5acD2nD).

Pozrieť si to môže či to náhodou nemá znížené, ale inak súhlas.
Pôvodne aj tento model Mikrotiku mal výkon 1W. Obmedzila to niektorá auktualizácia firmware. Ja mám ešte pôvodnú verziu, tak ako som ho kúpil. Nikdy neaktualizovaný a ide tam nastaviť výkon až na 27 dBm.