Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem routovánií DHCP

Hošani dá se nějak routovat DHCP přidělená adresa ? ještě jsem se tím nesetkal a provider mi teď změnil tak nevím jak to mám nastavit na routeru aby mi to jelo na více počítačů najednou ..:-( router mam DLINK DI-524 , poradte pls ..:-(

myslím, že si trochu pleteš pojmy. Taky si myslím, že se ti jedná o portforwarding, nikoliv o routování, protože SOHO routery, jako máš ty, routují automaticky.

Chápu-li správně, provider ti forwardowal porty na tvou (neveřejnou, nicméně statickou) IP adresu, kterou jsi měl nastavenu na svém routeru. Nyní to změnil na dynamické přidělování IP (opět z neveřejného rozsahu) pomocí DHCP, a díky tomu ti přestal fungovat forwarding?

pokud je to tak, je potřeba požádat providera o statickou rezervaci IP adresy pro tvůj router a opětovné nastavení forwardu pro tuto IP adresu.

obávám se, že jednoduché řešení neexistuje, samozřejmě existují pro takové případy speciální "public" VPN sítě (jednou z nich je např. Hamachi), ale bohužel to není ideální a ani univerzální řešení. Tvůj ISP by ti nicméně měl vyjít vstříc, protože plnohodnotné internetové připojení nelze chápat jen jako prosté "pasivní" připojení. Navíc vytvoření forwardu a DHCP rezervace by neměl z administrativního hlediska být větší problém.

no tak ted to zkousim , do wan nastaveni v routeru jsem dal ip masku branu a dnska z dhcp serveru od ISP a zatim mi to jede jsem pripojeny pres lan na osobni pc a pres wifi na notebook ..::)router si vytvoril dhcp server ,, uvidime jak dlouho to vydrzi