Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba vhodné Ramky

Dobrý den, potřeboval bych poradit s vhodným výběrem Ramky. V počítači mam 4 sloty. Dva jsou zaplněné - 2x512. Jedná se o značku Kingston DDR2 512/64 533MHz.
Chtěl bych navýšit výkon a přemýšlím jestli by bylo lepší, jelikož zbývají jen dva volné sloty, koupit jednu ramku
2GB a nebo 2x1GB.
Ram budu kupovat asi stejné značky a budu muset zvolit asi stejné MHz čili 533 jako u těch co tam mám nyní.
Je to tak správně???
Potřebuju k tomu vaše vyjádření a návrhu Ramky abych ji mohl koupit a v počítači se mi pak nehádali.
Díky moc.

já bych taky volil jistotu - 2*2giga s tím že staré vyhodíš (a xp stejně ukážou jen 3,1-3,5giga a zbytek nevyužijí) nebo 2*1giga s tím že ty staré s novýma na nějakých 90sát procent pojedou OK pokud bys měl smůlu nejeli by. Rychlost ramek určitě 800mhz pokud by jeli se starýma pomaleji (533)mhz není v tom žádný problém, ramky zpomalíš v pohodě.