Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitová kopie HD z Apllu na Windows pc

Ahoj přátelé.
Jelikož nevím, potřebuji se zeptat.
Mám zde notebook od Applu a v něm zcela jistě "umírá" hardisk. Je již téměř nemožné v systému pracovat,aniž by jste nečekali věčnost, až provede nějaký úkon. Zároven nemám žádnou zkušenost s tímto systémem.
Rád bych se pokusil o následujcí. Vyndat HD z notebooku, připojit ho k stolnímu PC s Windows a vytvořit bitovou kopii disku na jiný hardisk.
Nemám ponětí, zda je to vůbec možné ?, když připojím Apple k Windows pc.
Mohl by mi k tomu prosím někdo něco říci. Či navrhnout jinou možnost ? Ten notebook stále běží, jen mu vše načíst trvá velice dlouho. Možná by bylo jednodušší tu kopii disku zkusit vytvořit na nový HD přímo z něj ? Ale nevím jaký program nejlépe použit, abych to mohl vůbec zkusit.
Když by někdo trochu poradil, byl bych rád. děkuji

Jedine Klon dát, step-by-step na nový, kapacitou recipročný, prípadne na "tučnejší" disk (hdd, ssd, prípadne externý disk). Klon zachová integritu metadát pri prepisoch.

Ale ak si presvedčený, že disk s OS nakúsaným jablkom je vadný, skapíňajú sektory, v tom prípade sa preklonujú aj tieto vadné dáta.

Macrium Reflect7 backupper je výhodný SW, lebo dokáže z Image bitovej zálohy pracovať s TRIM defragmentáciou buniek v prípade, ak by si kúpil nový flešový SSD určený do pokúsaného jablka.

Ideálne je mať desktopovú mašinu do ktorej do voľného portu v ZD kabelážou pridáš dva disky, z jablka a druhý bude fungl nový. Klon dát sa pohodlne spraví priamo v gr. prostredí Windows.

Najprv vykonaj s.m.a.r.t. kontrolu disku SW z dielne výrobcu disku z "jablka", či nemá vadné sektory, pošahaný firmware apod. Až potom kúp nový disk na Klon.

Udělej si na flešku Hirens PE, jsou tam věci na klonování jako třeba Macrium Reflect nebo Lazesoft disk backup... Netuším jestli ohryzek nemá nějakou svou vlastní fatku, kompatibilní samu se sebou, v tom případě bys mohl použít linuxový dd, ale wokenní utility asi ne.

Windows by na apple system nemel vubec sahat. Takze by melo byt jedno jestli ten disk preklonujes z win nebo pres linux boot.
Zadne testy vadneho disku bych pred pokusem o klon nedaval, jeste se to nekde sekne a pri tom zdechne.
Ano klon 1ku1 sector po sektoru.