Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mt hap ac2 ako klient a zaroven AP

Ahoj,
Bolo mi doporucene hap ac2 od MT. Prosim o pomoc, zapojil som ho do elektriky a naslo mi 2x wifi. Prosim o pomoc so zapojenim tak, aby sa 5g wifi spravalo ako klient co zachyti existujucu wifi a 2,4g ju poslalo dalej pre zariadenia..
Ďakujem pekne.

Musis sa prihlasit do MT a normalne nastavis jedno radio ako klient a druhe ako ap.
Idealne je dat/nechat to vsetko v bridge.
Da sa to nastavit aj cez web, ale ja odporucam prijemnejsi winbox.
Pokial si to nikdy nerobil tazko radit.
Postup z hlavy...zapojis to, pripojis sa idealne kablom a nalogujes.
Wlan1 je klient, cize spravi si security profile, nastavis ho a das skenovat siete, najdes svoju a pripojis sa.
Wlan2 spravis to iste, nastavis si security profile a nechas ho v mode ap.
Vypnes dhcp server a nastavis dhcp klienta na bridge.
Aspon sa mi mari, ze po vybaleni z krabice su vsetky porty okrem eth1 v bridge. Eth1 nepouzivaj, musel by si vypnut dropy na fw a navyse pridat ho do bridge.

No s MT som par krat "robil", nie som ziadny odbornik, ale dufam, ze budete mat so mnou trpezlivost to nastavit.
Nalogoval som sa, wlan1 vidim, ze je 2,4g cize ten nechcem ako klient, to bude 5g wlan2.
Klikol som na webfig/wireless ale ked som klikol dalej vo wlan 2 tak nic ako klient tam nie je - ale je to asi pod nazvom station .. su tam vsak 3 .. ktore mam prosim vybrat?
Ďakujem pekne za pomoc.

https://wiki.hkfree.org/RouterboardJakoKlient
Mozem ist podla tohto navodu?
Je treba tam nastavovat okrem ip aj branu a masku podsiete? Myslel som ze to "navoli" samo, kedze sa pokracuje pod hlavnu siet len dalej..
Pytam sa lebo potrebujem mat uplne rovnaku siet..

S tebou to bude tazko, kedze ides napriek mojim odporucaniam cez menej prijemny webfig.
Neviem ako si chces dany router nastavit ak ako bridge tak samozrejem pouzit rezim station bridge.

Mozem ist podla tohto navodu?

Nie, ak chces router ako bridge.

e treba tam nastavovat okrem ip aj branu a masku podsiete?

Nie, ak mas nastaveneho dhcp klienta na bridge rozhrani.

Kde si viem zistit ci mam to dhcp nastavene na bridge?
Zmenil som teda to wlan1 na station bridge, ale pri (dlhotrvajucom) scanovani mi nenaslo nic.. je to kvoli tomu, ze 5g vie najst iba 5g siet a nevie sa pripojit na 2,4g? Alebo niekde tobim chybu?

Ak chces poslem ti zoznam MT skoleni, odporucam sa nejakeho zucastnit.
Ak chces privatne poradenstvo mame na to cennik na poradni;o).
To, co sa pytas ukazuje, ze chces robit networking bez elementarnych znalosti problematiky a tak nasleduje otazka za otazkou.
Takze jedna z mojich poslednych odpovedi, kedze ma to uz prestava bavit (to nie je nic osobne).

Kde si viem zistit ci mam to dhcp nastavene na bridge?

V polozke dhcp client.

Zmenil som teda to wlan1 na station bridge, ale pri (dlhotrvajucom) scanovani mi nenaslo nic.. je to kvoli tomu, ze 5g vie najst iba 5g siet a nevie sa pripojit na 2,4g?

Nie, wlan1 je 2.4, wlan2 je 5GHz. Predpokladam, ze si si nastavil prislusne veci (Slovakia a spol).

Alebo niekde tobim chybu?

Snazis sa profesionalne nastavit siet s minimalnymi znalostami a usilim (nevidel som, zeby si si skusil nieco sam nastudovat, na vsetko sa rovno pytas).