Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trezor T - uschova kryptomen

Dobry den, zvazuji nakup Trezoru T pro uschovu kryptomen. Mela bych k tomu 2 dotazy:
1, kdyz trezor vyresetuji, tak napodruhe mne to vygeneruje stejny seed jako napoprve?
2, kdyz trezor treba nekolik let nepouziji a po letech zjistim, ze uz je nefunkcni a novy uz se neprodava, mam sanci se ke svym kryptomenam dostat? Samozrejme bych mela uschovany seed. Dostanu se ke svym kryptomenam? Jak? Dostanu se k nim i kdyz pouziji Shamir backup?

Predem dekuji za info.
Karolina

Koukni se na tohle video s sefem sathosilab.
Nekde od tretiny tam mluvi o tvem trezoru a krome odpovedi na tve otazky se dozvis i spoustu dalsiho zajimaveho

https://www.youtube.com/watch?v=97DxP7CbNQY

Pokud trezor vyresetujes, mas cisty trezor s jinym seedem.

Pokud mas zalohu fraze, mela by ses k obsahu dostat. Vse, vcetne hw a sw trezoru je open source (takze si muzes novou i vyrobit) Pokud si pomoci fraze zazalohujes seed, mela bys mit moznost jej obnovit v libovolbe jine penezence, i softwarove.