Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nestuduje víc lidí informatiku?

Zajímalo by mě, proč není větší zájem o studium informatiky na dobrých školách jako ČVUT, VUT, UK. Co vím, tak v posledních letech bývají přijmuti skoro všichni, počet uchazečů zůstává stejný nebo se snižuje..
O humanitní obory a právo je násobně větší zájem, přitom informatika vychází ve většině ohledů, jako je prestiž, uznání, jistota práce stejně nebo lépe (o platech ani nemusím mluvit..).

Čím myslíte, že to je?

Asi je to na dnešní frikulíny moc obtížné. Inu matematika, logické uvažování.
Jako absolvent humanity se můžeš přiživit v nějaké neziskovce.
Někde tu, asi Karel blahé paměti, dával odkaz na opravdu výživné práce.

Souhlasim s tim, ze pro spoustu lidi je studium informatiky prilis obtizne, nicmene na druhou stranu ne vsechny humanitni obory produkuji prizivniky.
U te informatiky je potiz v tom, ze matika dneska bavi jen malokoho, ale na informatice a technickych oborech potrebna je. Tady je ale problem uz na predchozich stupnich skol - dobrych matikaru je malo, takze deti si k tomu neziskaji vztah a pak samozrejme nejdou studovat obory, kde je matika potreba.

Já jsem taky s odstupem času zjistil, že můj matikář na střední byl asi debil, takže jsem z toho předmětu málem propadnul. Ostatní předměty bez problémů, ale matika a fyzika, oboje jeden učitel a s obojím problémy. Přitom samotnou fyziku jsem chápal a bavila mne, ba jsem z ní i maturoval. Na základní škole jsem s matematikou problém neměl, až na střední - učitel těžkej suchar, nezáživnej předmět. Poznal jsem to až později, když jsem po letech pokecal se studenty, který taky učil.
Třeba elektronika - učitelka byla hodně znalá, dobře vysvětlovala. No problém, ale matematika průser.