Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor Qhd a zvětšení ve win?Z qhd na full hd už nejdeme?

Zdravím, mám dotaz, upgradoval jsem svůj pc, procesor a grafiku, mám nyní gtx1070ti a ryzen 5 3500x a chci pořídit nový monitor, rád bych větší, teď mám samsung s full hd a 60hz a nevím co, rád hraji pubg, cyberpunk 2077, cod warzone, rd2, star citizen, scum, prostě většinou akční hry, sem tam rpg ,málokdy strategie. Uvažoval jsem nad qhd 27" či 32", ale takový star citizen by šlo asi do kopru, jsem rád když ho teď zvládnu ve full hd a vyšší detaily a hrát to na low, možná ani nejde nastavit low, tak o tu kvalitu bych nechtěl přijít, jsem zvyklý hrát na plné rozlišení a pak ubírat grafiku (se srdcervoucím pocitem), má cenu uvažovat vůbec o qhd? Časem zas provedu upgrade, až bude třeba 2080ti za 6000kč na bazoši, jedu si takovou svoji cestu, nepotřebuji hned vše nejnovější a nejlepší, ale svůj monitor mám už cca 8 let možná dýl a láká mě byť už jen změna herzová, co všude čtu, tak je to o něčem jiném, takové pubg na 100 a více fps mě prostě láká, jen teda nevím jak se rozhodnout při mém stylu hraní. To víte že by mě nejvíc teď vyhovoval uhd s 260hz s gsynch:-D ale na to mám čas.
I jsem všude četl, že na 27" full hd rastr atd, ale nebývám nějak blízko monitoru, cca metr něco možná, ale když chci fakt hrát online a dát někomu co proto, musím blíž a ve Windows mám zvětšení na 125% myslím že nedávno už na 150%, asi se mi horší zrak, na 100% ale nepřečtu z té vzdálenosti nic, tak jak by to bylo ve 27" s full hd a s 27" qhd, budu tam mít zas zvětšení nebo to přečtu v klidu a nebudu muset zvětšovat? A jinak je opravdu hra ve qhd rozlišení takovej mazec, že se nikdo z těch co mají už nevrátí na full hd? Přijde mi, že díky full hd už začínám o spoustu přicházet:-(

A neměnil jsem nativní rozlišení za menší, abych lépe viděl, ale prostě jen to zvětšení ikon a písma dohromady, jak se dá zvětšit až myslím na 200, ale to už by bylo tak velký, že by šli ikony i mimo plochu.

Tak v nastavení full hd mám vždy, ale grafiku ve hrách, třeba ve star citizen mám 1920x1080p, ale detaily na střední, ani cyberpunk 2077, u jiných zas v pohodě můžu a víc jak citizen náročnější hru jsem nehrál, můžeš jmenovat co hraješ na vše full a má lepší grafiku.

Tak podle jistých indicíí už nejlépe nevidíš tak bych se 27 FHD nebál, naopak QHD na 27 spíš ne. Nic si z toho nedělej, taky mám 27 FHD.
BTW možná by nebylo od věci zajít do optiky si změřit zrak. Za brýle dnes dáš víc než kolik chceš dát do monitoru.

Tak jsem vybral tento, snad jsem udělal dobře Acer Predator XB271HAbmiprzx - LED monitor 27"
Rozhodoval jsem ještě mezi těmito LG 27GN750 a Samsung 27RG50
Rozhodl jsem se hlavně proto že má vesa 10x10cm dá se naklápět, má g-synch, ne compatible nebo free screen, 144hz stačí, prý 240hz už je zbytečný, tak asi tak. Jen se bojím toho tn panelu, ale doteď jsem ho stejně měl.

Taky o něm vím, ale moc špatných recenzí, nic moc barvy oproti tn a už vůbec ne s ips srovnávat, pouze free sreen, tak že s mojí gtx1070ti ani nemusím mít plynulost ve 144hz nebo v 60hz, odezva píšou že dobrá, to je za 3, nesnáším odezvy, ghosting apodobne, navíc si hodně lidí stěžuje na vadný pixely Nevím už co teda vybrat, nejvic se mi jeví ten predator, ale nemůžu nikde najít recenze, jaké má barvy, zda má ve hrách ghosting.
Nevím co je tohle za dobu, ale koukám že před 9lety jsem si vybral monitor perfektně, sice 60hz ale šlape furt jak hodinky, nechápu že dnes jsou se vším problémy.

Taky o něm vím, ale moc špatných recenzí, nic moc barvy oproti tn a už vůbec ne s ips srovnávat

Dobrej nesmysl cos napsal snad nemyslíš ty "recenze" na CZC.:-) Proto vemeš monitor kde moc komentů není k němu jo? Pro info ten postlej AOC má panel od Samsungu (záruka 3 roky) vs Acer nějaká levná Čína.O rozdílech IPS (IPS Glov,nic moc černá),VA (krapek horší barvy,pozorovací úhly,lepší černá než IPS),Tn můžou bejt dneska i dobrý jenže určitě ne ty levný.Jediná výhoda toho toho Aceru jeG-Sync,když se podíváš co stojí ostatní monitory s G-Sync tak otázka kde všude ten monitor ošulili aby se vešli do týhle ceny.,pořád nejlíp na hry vycházej VA monitory....Osobně bych nebral FHD a Tn už tuplem ne a dneska už ani 27 když je za podobný prachy 32 ,ale tvoje prachy..

Já qhd brát nemůžu, mám tu grafiku ani ne měsíc a jsem unešenej, že si můžu dávat detaily na max, tak si to chci ještě užít třeba rok, pak můžu zas upgradovat. A nemyslím že ošulili, je z 10000kc na 7300kc zlevnenej, jako štve mě že je to acer, že je to tn, i že je už i starsí, ale jde mi o tu plynulost při hraní a ten gsync se s těmi free screen či compatible nedají prý srovnávat. Akorát nevím jak to funguje, kdyz někde u monitoru píšou, že to vychytava v rozmezí 40-160hz, co to znamená, to jako ještě musím při výběru koukat, jestli to dokáže synchronizaci obrazu při 60hz? Tam občas taky padám ve hrách, tak nevím co s tím.
Jinak mi klidně doporuč ten 32" jak jsi psal.
Jinak ale díky za reakci

Jen klid, TN a IPS panely jsou pokud jde o jednu značku monitoru, uplně kvalitativně srovnatelné.

Dobrá hovadina cos napsal jak o stejný značce tak panelu,kdo že dělá panel do toho Aceru ? Máš nějaký prémiový modely kde jsou Tn vypiplaný jenže to je krapek jiná cennová kategorie,ty levný tam je buhví co po tom sem se ani nepídil naposled to dělali Turci,IPS máš jasně LG a Samsung PLS,VA to jsou největší výrobci + AU Optronics co má ještě kvalitní VA panely,mrtvou technologií tam už nikdo na nějaký zdokonalování čehokoliv plácat zdroje nebude krom drahejch modelů......No k těm úhlům nevím jak ty ale já teda určitě nesedím jak prkno před monitorem ....

Ale ošulí jak sem psal Acer nemá kvalitní produkty to mluvím všeobecně proto je ex levnej vs jinný značky,podívej se na CZC kolik stojí monitory s G-Sync ve vyšším rozlišení a za kolik seženeš Tn tj levnej panel i elektronika tam se ubere a když ne tak seš taky na 15 hned....No ta "sleva" tak mrkni na Heuréku v roce 2018 stál 15 takže ano sleva 3 roky starýho modelu,to je jasný když jsou dneska o level lepší a IPS/VA 144Hz už koupíš za přijatelnou cenu dneska.:-)

No 27 tu lidi obhajujou že jim to stačí (mě teda ne) takže ok to ti může stačit taky třeba,ale to VA vs Tn s G-Sync to si musíš rozhodnout sám.Tn technologie je mrtvá už dávno v Tv ,u monitorů se přidali Hz,drahý nVidia G-Sync atd a jede se dál v době OLED /QLED...

To jako vážně je takhle vidět ten rastr u full hd na 27"? To je masakr, tak jestli to je takhle vidět na 27" full hd, tak to nemá cenu a budu hledat zpět ve 24" , tady je video toho predatora, hrozný, ta plynulost taky není nějaká extra. https://m.youtube.com/watch?v=_uKjRpKty9c

Fakt chce aspoň teda 1080ti a qhd ve 27" ale toho se taky bojím, v jiným videu taky jde u qhd při 27" vidět rastr, což potom na 32"
https://m.youtube.com/watch?v=mAL1-8i1AKI od 1.54 minutě, hrozný a to je ips.