Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po nějaké akutualizaci se zakázala ochrana systému.

Ahoj všem, Mám W10, a po nainstalování nějaké sys. aktualizace mi rozházelo celé PC. Některé aktualizace nejdou odinstalovat, celkem 9.
Je zakázaná ocharana systému, obnovení systému, windows zálohování, virtuální jednotky, před aktualizací to bylo spuštěné. Spustili se
nějaké ty dementní majkrosofťácké aplikace, které jsem měl zakázané... Na netu jsem nic nenašel, jak to spustit. V sys. službách jsem nic
nenašel, ani v konfiguraci systému.... Virtuální jednotky a windows zálohování se mi podařilo spustit. Nevím co se ještě dalšího zakázalo. dík.

To jako,že nejde zapnout ochranu systému na disku C?Mě to spíš přijde jako nějaký virus nebo tak něco.Zkoušel ses podívat přes autoruns co vše tam máš hlavně co vše je označené žlutě.Tu je návod jak nastavit ten autoruns po načtení a nastavení se na konci všech souborů ukážou čísla je to kontrola virustotal,modré jsou OK červené označují nějaký problém.Když nato číslo klikneš dvakrát otevře se v prohlížeči stránka s kontrolou virustotal a ukáže oč jde.https://cs.soringpcrepair.com/how-to-use-autoruns/

V každom prípade máš rozhasený systém.

Oprava sa robí v Powershell, spustený ako Správca:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Alebo z rozbalenej inštalačky ISO:

https://www.windowscentral.com/how-use-dism-command-line-utility-repair-windows-10-image

V tvojom prípade by si mal stiahnuť ISO W10, klik na Setup.exe, spustiť v gr.prostredí Windows inštalátor so zachovaním SW a svojich nastavení, iba "preštoruješ" celý systém čím sa opravia Registre, knihovne, GUI/MUI, exe a spol.

Proces potrvá max. 30 min. s troma automatickými reštartami.

Následne si stiahni geniálneho, fest vymakaného číňana:
Dism++,
spusti po rozbalení zipky súbor x64 *.exe, v lište Optinos nastav sa v Expert mode, zaklikaj všetky položky (až na jedno políčko; Hardlink slower).

Pracuje číňan pod príkazmi Dism.exe z dielne MS.

Potom dožehli po Dism++ ešte nadstavbou cleanmgr+ (bacha na políčko pre vlastný browser, IE, Edge a spol., aby ti nezmazal heslá, cookies a osobné údaje).
https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

Ak sa chceš dočasne zbaviť automatického záplatovania desiny, je nutné zablokovať v Services - Orchestrator. Nedá sa inak, aby sa znovu zastavený WU a Bits nespustil, len dočasne odňať veškeré prístupové práva trom súborom.

UsoClient.exe
usocoreps.dll
usocoreworker.exe

Viac nezasahuj do behu a nastavení systému. Každá obnova spod posledného bodu obvnovy iba sprzní systém, neopraví ho.

Zálohy aktívneho a primárneho oddielu si sprav napríklad pod SW tretích strán;

MacriumReflect7 (Reflect.exe)

EaseUS Backup Todo