Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zavedením OS na Intel D525MW desku

Dobrý den.

Pokouším se nahrát Ubuntu server 20.04 LTS na desku intel desktop board d525mw.

Deska nedokáže načíst žádný OS na jakémkoliv nainstalovaném disku a při startu instalace ubuntu server mě přivítá obrazovka, skrytá pod odkazem níže:

https://imgur.com/gallery/lJHioJL

Původně jsem si myslel, že je na desce mrtvý řadič. mám momentálně připojený disk přes externí PCI kartu RAIDovou a vše funguje tak jak má, teda až na to že mě stálé vítá to chybové hlášení.

Na různých fórech jsem se dočetl, že by snad mělo jít o to, že desce chybí sada instrukcí na čtení gpt oddílů. vždy pomohl downgrade nebo upgrade BIOSu.
Vyzkoušel jsem obě varianty (původní verze biosu byla 088, downgrade na 071 a poté upgrade na 131 a 132), nepomohla však žádná.

Setkali jste se někdo již s takovouto chybou, popřípadě ji úspěšně vyřešili ? Při instalaci samého systému na stejný disk (Samsung Evo 860 250GB) na desku od asus (ASUS AT4NM10T-I - Intel NM10),
s jádrem D425 jsem neměl žádný problém, nebylo třeba žádného flashe BIOSu, prostě bezproblémová brnkačka s nastavením.
Zde se mi však už po třech dnech nastavování různých pořadí bootu, měnění funkcí na desce nebo výměně HW lehce vaří krev.

Za každou radu budu velice vděčný.

Předmět Autor Datum
Ani Windows nejde, ten implementovaný kód ACPI moc nedodržuje. Je i možné, že jde o problém s instal…
HPET 13.01.2021 21:46
HPET
Zkoušel jsem verze 16,18,20; iso. obraz na instalační flashku a oddíl MBR pokaždé, proto mě zaráží,… poslední
Coronastrasz 13.01.2021 23:21
Coronastrasz

Zkoušel jsem verze 16,18,20; iso. obraz na instalační flashku a oddíl MBR pokaždé, proto mě zaráží, že ten kód by měl být právě _gpt .

V BIOSu ta flashka nabootuje do instalace pouze s vypnutým UEFI, ale to nemění nic na tom, že ikdyž nabootuje a dojde instalace ke konci, systém to nenačte a při začátku instalace se stále objeví chybová hláška.

Další věc kterou musím zmínit.
Pokud je správa disku skrze LVM, instalace dojde ke konci, systém mě požádá o odstranění flashky a po rebootu není nalezen žádný OS.
Pokud nepoužiju LVM, při instalaci to zkolabuje ve chvíli zavádění grubu a vrátí mě to na počátek instalace.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru