Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7: Jak zabránit automatickému spouštění AVG free?

Mám dočasně počítač s Win7, ale budu ho muset tak za půl roku vrátit, tak bych z něj nerad vyloženě odinstalovával věci pryč

Ale věčně mě prudí AVG, která opravdu nepotřebuju (spouštím jen pár lokálních programů a na web lozím jen na pár nezavirovaných stránek, ze kterých nic neinstaluju - nějaké soukromé wikiny a blogy kamarádů, žádné reklamy tam nejsou)

Přez USB tahám jen nějaké texťáky, obrázky a hudbu, vše vlastní tvorba moje, či kamarádů, 100% nezavirované.

Dá se nějak AVG zatrhnout, aby se spouštěl při startu a následkem toho i při vložení USB, uprostřed práce a vůbec kdy ho napadne? Za tu dobu, co ho tu mám ještě nenašel nic, jen furt kafrá hovadiny ... (navíc mám dojem, že i zpomaluje počítač, no určitě ho nezrychluje a nechci, aby běžel)

Zkoušel jsem hledat, ale zatím nějak nacházím jen dočasné vypnutí na pár minut (a to je na nic), nebo radu to odinstalovat úplně (a to bych spíš nerad) - musí přece nějak jít nastavit, že tenhle "anti"virus se prostě automaticky nespustí, dokud ho nespustí uživatel klikáním na ikonu!

Jenomže jsem lama a i když jsem v něm zaškrtal snad u všeho, že to nechci, v Manageru jsem u služby dal nespouštět automaticky a ve Start/Po spuštění jem ho neviděl, tak se stějně spouští.

Co mám udělat, aby se nespouštěl?

Předem dík za kostruktivní nápady

neexistuje duvod, proc mit v pc nainstalovane neschopne svinstvo avg.

jestli po tom majitel bude touzit, myslim ze to je rocni licence registrovana na jeho mail. nekde v nastaveni avg opsat registracni udaje. pak to svinstvo odinstalovat.

nevím jak domácí verze avg free, ale takto naivně se antiviry chovaly před 15-20 lety, než se poučily od vyspělejších virů.

nepoužívám ty věci, ale co vidím, nestačí postupně killnout pár služeb: antivir se navzájem hlídá více thready.
dále nestačí typický uživatelský účet, ale je nutno zapojit "installer", tam pomůže utilita výrobce. běžnému killnutí brání přístupová práva k službám. ten jednoduchý postup bych viděl na win xp.
antiviry až nadbytečně hlídají více cest, často pomocí služeb nejvyšší úrovně = drivery, ty v msconfig nebudou. (proto furt doporučuju ms autoruns)

pokud není dostupný uninstaller, ručně se to dá přes nouzový režim + zakázání služeb a driverů v registrech (může vyžadovat přidání přístupových práv) + běžný ovládací panel v autoruns + restart + smazání mrtvoly z disku.