Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chování disku - zvuk

Zdravím,

přišel mi nový disk, který vydává takový typ zvuků, je to normální?
https://vimeo.com/500389108

V diskuzích čtu, že některé disky při 7200 ot. (zde jde o 3TB toshibu) dělají přirozeně kravál, ale tohle mi přijde už trochu mimo.

Navíc mám v hd tune 2x warning pro:

- reallocated sector count - value: 20 - number of retired sectors
- reallocated event count - value: 20 - number of sector replacement operations: 20

Prostě smůla na vadný disk?

Díky za názor.

Myslíš cvakanie okrem normálneho šumu plotní?

Cvakajú čítacie hlavičky odparkované v doku, nemusí sa jednať o závadu disku, môže to robiť systémové nastavenie v Správe diskov OS.

Skontroluj nastavenie v Správe, vypni vypínanie, nastav rýchle odpojenie, nastav DMA.

Spusti PC len pod Bios, aby Bios rozpoznal pevné disky, ak bude aj tam "trieskať metalovo" disk, reklamuj ho.

Prípadne si stihni ISO distra Ubuntu, vyrob z neho bútovaciu flešku, napr.Rufus, a spusti mašinu s Ubuntu iba pod RAM. Skontroluj zložky na predmetnom hdd.

Normálne 7200 ot.hdd ani nepočuješ, iba jemný svist pri načítaní obsahu dát alebo spustení napájania.

Neivem, ktory zvuk myslis, kedze tam v pozadi dost hucali ventilatory, ale na konci bolo dost pocut hlavicku disku, ktora dost seekovala...tazko povedat preco a ten zvuk sa mi zdal dost ostry. Na druhej strane tam dost hucali tie ventilatory, takze som to mal asi dost zosilene...tazko povedat na dialku.
V kazdom pripade novy disk by nemal mat uz oznacene sektory ako vadne a nahradene servisnymi.