Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co su to za piny na disku?

Nechce sa mi to fotit (tel je 2m odo mna;o)), takze to popisem.
Mam 2TB 3.5" disk Barracudu a vedla klasickeho napajacieho a sata konektoru je 4 pin konektor.
Prva vec co by ma zaujimala naco sluzi a druha naco to tam preboha davali, pretoze tento disk je mozne pripojit len do pc s klasickym sata kablom a napajanim a nie do roznych krabiciek, ktore maju napevno osadeny sata a napajaci konektor (servre, dokovacie stanice, NASka a pod) prave z dovodu, ze tento 4 pinovy konektor zavadzia spolu so svojim plastovym obldznickom, do ktoreho je zasadeny.

Biele obdĺžniky so štyrmi pinmi sú zrejme určené k rozvetvenému napájaniu z disku v prípade, ak by chýbali vyvedené zo zdroja v patričnom množstve.

Musíš vec vyfotiť, alebo aj link na konkrétny HW. Oko lepšie chápe, vníma, než siahodlhý opis.

Protoze nekteré disky a některym starším rozhraním SATA v počítačích neumí správně komunikovat a pouzit spravnou rychlost s HDDs SATA 3.0 GBs - SATA II.
Kdyz PC toto vyjednávání rychlosti korektne spracovavat neumi, použijes pripojku pro správnou komunikaci a přenos dat na rozhrani SATA I 1.5 GBs.

Na to si prosimta ako prišiel ze to znizuje moznost pouzitia disku inde ako v desktope? Mam X takychto Seagate diskov s tym portom a mam ich postrkane v NAS aj externych USB krabickach a vobec nicomu to tam nezavadza ani s nicim nekoliduje, tvar a rozmery sata portu aj jeho poloha a osadenie na disku su presne dane, nevidim ziaden dovod preco by to nemalo sediet s nejakym protikusom.