Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze OS Ubuntu Touch dát do jakéhokoliv telefonu nebo tabletu přes UBports Installer?

Našel jsem na Ubuntu.cz seznam dříve prodávaných zařízení přímo s Ubuntu Touch a potom seznam podporovaných zařízení.

Ale nevím přesně, jestli přes ten BBports Instaler se dá Ubuntu Touch dát všem tabletů a mobilů?

Nebo jestli pouze do těch, která jsou uváděna v těch podporovaných zařízeních.

Aktuálně mi jde hlavně o telefon Xiaomi Redmi 5 Plus. Potom o nový obyčejný tablet Alcatel, ale ten není důležitý. Hlavně ten Xiaomi.

Pokud jsi spokojen s operačním systémem Android, je všechno v pořádku. Já spokojený nejsem, protože mi vadí byznys model, založený výhradně na šmírování a špiclování lidí. Proto hledám alternativní operační systémy. Nejlépe GNU/Linux, případně /e/, Lineage OS.

Tel.budku si pořizovat určitě nebudu. Jsi li spokojený se svým telefonem, je všechno v pořádku. Nemusíš vůbec reagovat na mou otázku, když na ni ani neodpovídáš, ale podáváš pouze svůj pohled na svět. Já nikomu svůj také nevnucuji. Já s Androidem prostě spokojený nejsem a je úplně jedno kvůli čemu. Pokud se dobře podíváš na otázku, jasně tam stojí operační systém Ubuntu Touch. A rozhodně je rozdíl mezi běžným Androidem a operačními systémy /e/, LineageOS atd. Spíš si vážím konkrétní odpovědi na konkrétní dotaz. Než akademická debata subjektivních pohledů na věc. Každý má jiné hodnoty a jiné potřeby a co je pro jednoho super, druhému nemusí vůbec vyhovovat a je úplně jedno proč.