Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky CPU?

Ahoj, chtel bych poradit jaky CPU. PC, prevazne na hry. Vybiram mezi AMD Ryzen 5 3600, AMD Ryzen 5600X, Intel I5 10400F.

Osobne jsem uvazoval mezi temi dvoumy AMD, ktere podpuruji 3200MHz RAM. Ale stale vic lidi mi radi koupit ten Intel ktere podporuji jen 2666MHz RAM.

Nechci nic taktovat.

Dekuji.

Tak o té podporované rychlosti ram to není. Rozdíl je minimální. Pokud bys k intelu koupil desku se Z490 (čímž to vyjde nastejno jak amd) tak tam jde zapnout vyšší rychlost.

Jestli ty peníze máš udělej si radost, kup 5600X k tomu aspoň asus B550 TUF gaming (nebo rox strix).
Jinak si za měsíc dva až budeš mít další peníze budeš říkat neměl sem si ty dva litry připlatit ? Já koupil v unoru 3600 a za dva měsíce už čuměl po 3700/3800, zbytečná komplikace.
Na tu 1660 je tozbytečně hodně výkonu ale třeba ji za rok vyměníš.

Aha, a kdybych koupil desku Z490 na jakou frekvenci RAM bych se mel divat? 3200Mhz, 3000Mhz?

Ja jsem mel v kosiku, ASUS TUF B460 za 2799KC. Desky z rady Z490 vidim od 3199KC, nemam problem si priplatit.

Ale kdo mi to nataktuje? :) Nevi nekdo jestli to delaji v czc.cz?

Budeš vyhazovat zbytečně prachy za Z MB (k non K CPU ) kvůli čemu když ti stačí tahle kvalitní třeba? Abys zvednul frekvenci která ti bude k stejně k ničemu s tou GPU co máš ? Frekvenci RAM u tý i5-10400F neřeš ,když nemáš problém si připlatit tak to vraž do Ryzenu 5600X ..

Nevím k čemu 32GB RAM ??

Mam 2 monitory. Dalsi programy kterou jedou v pozadi. Discord, Steam, Wallpaper Engine a dalsi. Do toho hraju hry a jeste posloucham hudbu. Mam otevreny Twitch, YT, dalsich asi 10 oken v chromu. Premyslim o 3 monitoru :) Nejsem si jisty jestli 16 GB bude stacit.