Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levná grafika na QuadHD

Zdar,

mam v praci dva PC, jeden je vybaven GeForce 210 a druhy je vybaven GeForce GT430. Obe grafiky maji DVI, HDMI, VGA konektory.

Problem je, ze mame novy monitory s 2560x1440 a maji jen DP a HDMI.

GeForce 210 udajne umi pouze 1920x1200/60Hz a GeForce GT430 umi udajne 2560x1440 pouze na DVI-DL konektoru, na HDMI umi pouze 1920x1080.

Protoze DVI pouzit nemuzu a HDMI konektor rozliseni monitoru neumi, mam dve moznosti:

1. Pouzit prevodnik DVI na HDMI, ale nenasel jsem zadny, ktery by umel vic nez 1920x1080, takze to je mi k nicemu. Pokud byste nekdo o necem sehnatelnem v CR vedel, tak prosim o informaci.

2. Koupit novou co nejlevnejsi grafiku, ktera zvladne HDMI na 2560x1440/60Hz. A dotaz je, jestli GeForce GT710 treba tato v odkazu, to umi?

https://www.czc.cz/msi-geforce-gt-710-1gb/184691/produkt

Jedna se o to, ze mi na to ted po novem roce daji tak maximalne dva tisice a rad bych za to koupil dve karty. Pocitace potrebuji grafiku jen jako zobrazovadlo, takze jde opravdu jen o to, aby to zvladlo to rozliseni obrazu.

Predem moc dik za konstruktivni rady.

Tady, pokud si to nevycucali z prstu:

https://www.gpuzoo.com/GPU-ASUS/ENGT430_-_ENGT430_DI_1GD3_MG_LP.html

Maximum DVI resolution: 2560 x 1600
Maximum HDMI resolution: 1920 x 1200
Maximum VGA resolution: 2048 x 1536
Anti-Aliasing technologies: CSAA
HDMI: Yes
HDMI version: 1.3a

HDMI 1.3a pritom dle standardu da 2560x1440, takze bud lzou s verzi HDMI nebo s maximalnim rozlisenim, ale spis s verzi HDMI, kdyz mi to realne nejde.

Nemas moznost to vyzkouset u tve karty?

Ano vyměnil se monitor,ale asi nikdo moc neřešil vysoký rozlišení hlavně že to nějak zobrazuje. Dle mého maj 1.4 jestli myslíš že ne, tak to nemá cenu kupovat ani podobnou GT710.HDMI 2.0 kde máš jistotu to umí od nVidie až GT 1030....(každopádně můžeš testnout tu GT710 a pak vrátit když nebude mít co má mít dle specifikací.

No aby ses tý GT1010 dočkal taky .....https://www.cnews.cz/nova-zakladni-grafika-nvidia-geforce-gt-1010-pascal-gpu-gp108?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Formální vydání této grafiky zatím neproběhlo a nejspíš ani neproběhne, lowendové produkty tohoto typu žádnou slávu nedostávají. Také je možné, že GeForce GT 1010 z počátku může být vyhrazené jen pro OEM trh, takže ji budete vídat v hotových počítačích, ale ne ve volném prodeji.

Jak pisu, ebay nelze, firma zvladne jen bezny IT obchod v CR. Nejsem ekonom ani ucetni, nemuzu za to, ze tu je tahle podminka, ale kazdopadne tu je, proto mi jde o tu GT710. Udajne by mela na HDMI tech 2560x1440 zvladnout, asi to zkusim vzit.

Jeste bych se chtel zeptat, jestli situace okolo prevodniku je vazne tak spatna, ze neexistuje zadny, ktery by prevedl signal z DVI-DL na HDMI nebo DP ve vyssim rozliseni nez jen blbych 1920x1080?

Bohuzel, v tomto pripade pomuze jen nova grafika. :-/ Jak pisu vyse, dneska se objevila zprava, ze NVidia ma vydat behem nekolika dni 50 dolarovou GT1010, tam to bude jistota a cenove to snad u nas projde.

Co me stve, ze i ta stara karta GT430 ma 2560x1440 na DVI konektoru, jen neexistuje prevodnik, ktery by to prevedl na HDMI nebo DP vstup do monitoru.