Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie telefonu má 70C při nabíjení

Dobrý den, baterie mého telefonu (galaxy a40) bezdůvodně dosahuje 70c když ho dám nabíjet, doposud se mi nic takového nedělo. Telefon se potom kvůli tomu přestane nabíjet, nejde nic spustit, jediné co můžu dělat, je jezdit na ploše tam a zpět. Schválně jsem ho dnes přes noc nechal na podlaze a aplikace mi hlásí, že má baterie 22C, což by sedělo. Myslíte, že by stačila výměna baterky, nebo je telefon hotový?
Díky, Petr.

EDIT: Také je nutno dodat, že když to hlásí těch 70C, tak telefon není nijak teplý.

No dobře, tak teda nemá 70C, ale telefon si to pořád myslí, jakmile taková situace nastane, nejde dělat nic a během pěti minut se vypne. Třeba před chvilkou mi pípl, odemčel jsem ho, hlásilo to, že má baterka 56C, za minutu už měl jen 41C. Jak jsem se již zmiňoval, telefon nevypadá, že je horký, ale může se zbláznit. Jo, teď ležel a zas je na 56C a to ani nemá zaplou wifi.