Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS acess výpočet pole

Zdravím, mám poblém s výpočtem pole v SW Microsoft Acess 2019. Tabulka má přibližně 1,5 milionu řádku a při pokusu o počítané pole hlásí Počet uzamčení sdílení souborů je vyčerpán. Zvětšete položku MaxLocksPerFile v registru.
Bohužel se mi však v registrech dle nalezených návodů na internetu nepodařilo tento problém vyřešit ani najít příslušný registr. Nevíte někdo co s tím ?

díky

1.5 milionu radju je na Access dost.
To pocitane pole se provadi v ramci radku tabulky?
Jde to resit i jinak, treba v ramci dotazu, kde si to pole spocitas do vysledneho dotazu nebo na formulari to opet muzes spocitat pro aktualni zaznam. Ne vzdy je nutne pocitane pole rovnou do tabulky ukladat.

Zkus to popsat podrobneji, co pocitane pole obsahuje a k cemu ma slouzit