Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Blue Screen pri hraní.

čaute pri hraní niektorých hrach mi skáče blue screen, nikdy sa mi to nestalo, všetky hry mi išli v pohode pc sa restartuje a vyskočí mi tam toto https://www.google.com/search?q=blue+screen+not+handled&sxsrf=ALeKk00WUAuTXkUBXjOiKTXBd5XeX9TW3A:1611308202691&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjB263onq_uAhVOpIsKHSc_Do8Q_AUoAXoECBYQAw&biw=3440&bih=1329#imgrc=yPPpY9HrHQvscM ako to opravím ?

Your device ran into a problem and needs to restart. Were just collecting some error info, and then well restart you.

85% complete

For more information a blablabla......

if you call a support person, give them this info:

Stop code:System THREAD EXCEPTION NOT HANDLED

What failed:nvlddmk.sys

Hele, já nevím a moc tomu nerozumím. Vím ale jedno - žádné expíriens NIKDY instalovat nebudu, nepotřebuji vodit za ručičku. Horší už je snad jen automatická instalace driverů z winupdate.

Používám starší ovladače grafiky, nepotřebuji aktualizovat pokaždé, když si nVidia prdne - obzvláště, pokud vše funguje.

Zkus i ten pořádný memtest, bootovaný z CD/flešky. Ideálně přes noc. Jedna chyba = viník odhalen.
(celý thread jsem nečetl..)

--
edit: ještě mě napadá sken na malware, ale to snad na vině nebude..

--
edit 2: no a pak zbývá kontrola kondenzátorů na desce, jiný zdroj, co já vím... nerozumím tomu

kde obvykle bývá problém:
- vlastní instalace, kdy se administrátor vykašle na prvotní instalaci chipset driveru a rovnou tam nacpe ovladač grafiky. pod w10 si to může dodatečně spravit automatická aktualizace.
- neznámý původ hw, nový/bazar
- výměny grafik amd-nvidia a neodstranění starých ovladačů
- nevhodná kombinace jednotlivých dílů hw: typ desky, počet a takt ram
- chyby v ovladači grafiky s konkrétním modelem

Počítač ma 1 rok tiež bol aj v servise kde robili aj kontroly a všetko v pohode, hral som všelijaké hry staré aj nove. Aktualizoval som vždy nove ovládače na grafiku či Windows, kontroloval som cez všelijaké programy gpu,cpu,ram a ssd žiadne chybí či reštartovanie počítaču nedošlo. MSAA 8x všetko na ultra som mal zapnute na hre Max Payne 3 35-37fps bez sekania po 2min vyskočil blue screen a pc sa reštartoval, to iste aj u hry Tom Clancy's Rainbow Six Siege 10x blue screen to je všetko.

PC Specs.
Silentum Regnum RG4 Pure Black
AMD RYZEN 5 2600 3.4GHz
ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White
MSI B450 TOMAHAWK
GAINWARD GeForce RTX 2060 6G Ghost OC
HyperX 16 GB KIT DDR4 3200 MHz
SSD 500GB SSD 1000GB MX500
Corsair CX450M
Windows 10 Home 64bit.

Ešte som zabudol že som msaa mal zapnute aj u hre gta 5 rok do zadu a išlo to v pohode bez reštartovania.

Výmena chladiča a kontrola pc a všetko bolo v pohode všetko šlapalo jak hodiny potom som nainstaloval 2 dni do zadu rainbow six siege a dostalaval som sami bluescreen nainstaloval som toho MP 3 bluescreen hral som staršie časti MP a išlo to v pohode. O upgrade pc som pisal a rozmyšlal či sa mi to oplati rtx 3060 ti + R2600 a k tomu nový zdroj a bedna.

1) mě vadí obvyklý amatérský postup instalace windows, že se instalatéři vykašlou na první chipset driver.
2) a protože máš problémy s nějakou grafikou neznámé kvality a bez her asi nemůžeš žít, navrhuju její výměnu. v nejhorším stejné řady ale jiného výrobce, raději za novější typ ať to má aspoň jakýsi papírový smysl.
toužit po novém pc je skvělé, ale v obchodech teď nejsou grafiky = neřeší to tvůj problém v nejbližší době.

Stiahnuť z netu všetky drivery na dosku a nahrať si ich na USB s Inštalačkou WIN. Nanovo nainštalovať WIN a hneď po reštarte ako prvé driver Chipsetu základnej dosky. Potom ovládače(drivery) na LAN, zvuk, video(keďže máš najnovšie hry, tak najnovší z nVidia.com).
Inak mne blbli nedávno hry, lebo som pridal teplotu na radiátore, ako bolo tých pár dní tých 10 pod nulou a asi omylom som pri vydávaní aj bedňu pritlačil bližšie k radiátoru a problém bol na svete. Nehadzalo mi to síce modrú smrť, ale v záťaži v hrách sa to začalo brutál lagovať.