Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CPU napájení na desce 4PIN navíc

Zdar,

koukal jsem na desky, co ted jsou pri jedne vypomoci se stavenim PC a hodne desek dneska ma:

1 x 8pinový 12V konektor napájení ATX
1 x 4pinový 12V konektor napájení ATX

Sam mam vykonny zdroj, ktery doufam jeste prezije nejaky ten upgrade, ovsem konfiguraci ma:

2 x 4pinový 12V konektor napájení ATX

Tudiz bych to na novou desku nezapojil komplet. Zajima me, jak to resite pri stavbe PC?

Nevim co resis, nastrkas tam to co mas k dispozici. Vic nez 1x 8pin (rozdelitelny na 2x4-pin) normalne nepotrebujes = u tebe do 8.pinu ty dva 4-piny a basta. U nejakych Ryzenu ktere zerou oproti Intelu celkem prd by klidne stacilo i 1x 4-pin. Vse je to n desce zapojene paralelne tak jako tak.

Když je na desce 8pin pro cpu a ze zdroje jde 4pin osadím 4pin zbytek volný (má to význam stejně pro extrémní cpu/overclock snižuje to proudovou zátěž na pin) nebo pokud mám ze zdroje 2x4piny tak to na konektoru složím. Tak to mám třeba teď u B550. Určitě neplácat redukce.

Fyzicky jak jsi to viděl to bylo kde ? Nebyl ten 1*4pin u pcie na posílení napájení grafiky ?

Nejenom X570:

https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b550-a-gaming-amd-b550/300780/produkt

https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b550-f-gaming-amd-b550/289969/produkt

Intel Z490 to maji snad vsechny.

---

Ok, takze kdyz by ted treba znamy chtel jit do toho ROG STRIX B550 a Ryzenu 5800X, tak zapojit ten 8PIN a na pridavny 4PIN se vykaslat. Diky.

Je teda vubec nejaky duvod to tam normalne mit nebo je to jen kvuli overclockingu?