Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VPN - kryje IP adresu?

zdravím, mám dojem že někdo mi hacknul wifi, rád bych věděl zda, pokud ta osoba používá VPN, je dohledatelná, případně zda může policie tuto osobu dohledat. Jinými slovy, kryje VPN ip adresu? Předem díky za reakci

Změna hloupého předmětu, původně: VPN (host)

Osoba dohledatelná je. Někdo tu VPN adresu poskytuje a ten potom zná skutečnou IP adresu. Ale samozřejmě pokud bude poskytovatel VPN na druhém konci světa (nebo spíše jeho nabídka IP adresy), bylo by to velmi složité. Policie by musela požádat o pomoc onoho poskytovatele VPN, od kterého mohou stejnou danou IP adresu používat stovky nebo tisíce lidí. VPN kryje skutečnou IP adresu, ale to neznamená, že (pro Policii) by byla absolutně nedohledatelná.