Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kamera na lenovo g70

Poprosím o radu, nefunguje mi kamera na notebooku Lenovo G70. Ovládač je aktualizovaný, píše, že pracuje správne, ale pri spustení kamery mám len prečiarknutý obrázok fotoaparátu.V nastaveniach mám všetko povolené. Nevie mi niekto s tým pomôcť? Vyzerá to tak, ako by bola nejakou klávesou vypnutá, ale neviem prísť na to , ktorou. Písal sa tu podobný problém, radili Fn+Esc, to mi nefunguje /mám pocit, že klávesa Fn je nefunkčná, neviem, ako zistiť či funguje alebo nie/. Vopred ďakujem za rady.

V správcovi zariadení je nainštalovaná ok, skúšam cez zoom, cez podporu Microsoftu, to ma hodí na link, kde mi otvorí kameru. Aj v tom linku a aj v Zoom mi začne svietiť dióda vedľa kamery ale obraz nespustí. Všade mi píše, že je všetko v poriadku.

ešte som skúsila ísť cez ,,test webovej kamery" a vyhodilo mi toto:

Testovacia oblasť

Testovanie bolo úspešne dokončené. Výsledky sú zobrazené v tabuľke „Informácie o webovej kamere“. Prečítajte si nasledujúce tipy a nezabudnite zanechať recenziu o svojej webovej kamere.
Vaša webová kamera používa príliš málo farieb. Možno je to kvôli zlej viditeľnosti alebo zlej kvalite webovej kamery.
Zdá sa, že webová kamera vysiela video ako statický obrázok. Buď webkamera visí, alebo ako zdroj videa používa bežný obrázok.

Informácie o webovej kamere
Názov webovej kamery: EasyCamera
Hodnotenie kvality: 1
Vstavaný mikrofón: None
Vstavaný reproduktor: None
Snímok za sekundu: 15 FPS
Typ toku: image
Režim obrazu: rgb
Webová kamera MegaPixels: 0.92 MP
Rozlíšenie webovej kamery: 1280×720
Video štandard: HD
Pomer strán: 1.78
Veľkosť súboru PNG: 11.76 kB
Veľkosť súboru JPEG: 30.75 kB
Bitrate: 460.81 kB/s
Počet farieb: 183
Priemerná farba RGB:

Ľahkosť: 56.47%
Žiarivosť: 56.13%
Jas: 56.34%
Odtieň: 240°
Nasýtenia: 0.90%

Ak tomu niekto rozumie a nájde chybu budem rada. Pred kamerou nič nie je, nie je tam ani žiadna krytka.

ok, tak to vzdám, nie je problém kúpiť externú web kameru, NB využívať trvalo nebude, chcel to len 1-2 x na prezentáciu, riešime teraz kúpu ďalšieho pc, tak s tým budeme kupovať aj web- ku, len som chcela prísť na to, prečo mi všade všetko ,,funguje" a vlastne nefunguje. Ďakujem za pomoc a rady.

prepáč, prehliadla ale odpovedám, takže driver som stiahla tento https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/g70-80/80ff/80ff00l5ck/pf0ka65x/downloads/driver-list/component?name=Camera%20and%20Card%20Reader - Camera Driver (Sonix, Realtek) for Windows 10 (64-bit) - Lenovo G70-80, B70-80, išla som cez detect produkt. Ten prvý link, podľa neho som išla už na začiatku, tak som sa dostala aj k otvoreniu kamery cez Microsoft. Akurát, že ja na klávese F8 nemám značku fotoaparatu ale tri kocky v jednej. Ale aj tak som skúšala a skúšala.