Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungující RAM

Dobrý den,
Dokoupil jsem si Ram pamět 2x8Gb ke stavajícím 2x8gb ale bios mi ukazuje že mam pouze 16gb operacní... windows mi ukazuje 32gb ale v závorce 16Gb pouzitelných. Někdo kdo by mi dokázal poradit ?

Můj pc
MB: B350 Tomahawk
P: AMD ryzen 5 1600
Stávající RAM: Corsair Vengeance LPX Blue 16GB (2x8GB) DDR4 3000
Dokoupená RAM: HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16

Bios aktualizovaný. Měli by být zapojené správně. Ano rychlosti jsou rozdílné ale internet říká že by neměl být problém.

Treba sa s tým v biose pohrať, ale čo som čítal na nete, tak Ryzeny nemajú moc radi osadené všetky 4 sloty. Potom sa tie pamäte nedajú pretočiť na takú frekvenciu, akú by zvládli iba dva kusy. Takže v Biose treba začať s nižšími frekvenciami a postupne pridávať až do vtedy, keď tomprestane byť stabilné. Tak zistíš, na koľko to spolu dajú. Treba trpezlivo skúšať a testovať memtestom. Ideálne predať a kúpiť 16x2

ten problém tu byl už dřív, ale dnes jsou na trhu hodně rychlé paměti a vždycky je náročnější osadit plný počet slotů při mezní rychlosti desky. (to se intelům stát nemůže :)
a logicky aby to na vysokém taktu spolupracovalo, musí být co nejmenší odchylky, což právě tazatel nesplňuje.
když nechce dodržet compatibility list výrobce (už to ani nemusí být možné), potom buď osadit 2x 16gb / nebo ramky podtaktovat.