Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk - notebook Asus ničí disky

Čau lidi, mám ntb Asus X554L. Je čtyři roky starý a už dvakrát jsem musel měnit disk. Ten první, co tam byl od výroby byl HDD 1 TB (výrobce si už nepamatuji. Druhý byl HDD Seagate 500 GB. Teď v něm mám SSD 1TB a mám pocit, že už začíná jít taky do pr*ele. Vždy to začalo hláškou: Reboot and select proper boot device, po pár pokusech potom vždy windows naběhl, ale teď už to začíná dělat občas i to SSD. Ten ntb ty disky snad ničí záměrně, nebo co.

Už tomu fakt nerozumím, máte s tím nějakou zkušenost?

Díky.

Změna předmětu, původně: SSD disk... (host)

On může být problém i v propojovacím kabelu. Jestli ti krám likviduje disky jak na běžícím páse, je něco zhnilého nejen ve státě dánském. Možná i napětí na disk mimo toleranci. Těžko říct. Ty "vadné" disky po přeformátování v jiném stroji jely?

Je možné., že "sebou cuká" firmware disku pri nedostatočnom napájaní. Chytený, slabý zdroj, zosychajú kondíky v zdroji, piny sú namastené rukami od chleba apod. Do HW ti nevidím.

V každom prípade začni s úplne čistým štítom na disku:

Vypni v Bios Secure Boot, prepni sa z Uefi na Legacy.

Nabútuj PC z ISO Windows do RAM, otvor si príkazový riadok cmd.exe, Spusti nástroj Diskpart.exe, Clean, Active, MBR - NTFS. Tieto príkazy pre Diskpart si nájdi na nete, opíš si ich na papierik.

V konečnom dôsledku celej snahy po vymazaní nultého sektora na SSD pod Diskpart.exe bude výsledok, že následne naformátuj aktívny a primárny logický oddiel na ktorom bude nový, čistý systém Windows už pod MBR v tabuľke NTFS. (Na GPT a UEFI sa načisto vybodni).

Súkromné dáta si smelo môžeš nechať uložené (presunuté) na sekundárnom logickom oddiele, detto pevného disku v prípade, ak si disk najprv rozdelíš. Ak ich čistá inštalácia vo Windows neuvidí, ani nenájde celý sekundárny oddiel v Správe diskov, dá sa ľavou zadnou opraviť zavádzací sektor yohoto oddielu prípade pozmeniť ID nejakým free nástrojom PartitionWizard.

2-jádrový krám s nízkým rozlišením a poměrně malou pamětí.
průběžně zálohuj. až ti poškodí další disk, vyhoď ho, ten krám se nevyplatí opravovat. v půlce roku už by mohly být k dostání nové ntb.
může jít o vadu napájecího měniče na základní desce.
teoreticky i vadný sata konektor, ale já v těch smart hodnotách nevidím nic vadného.
jestli je ti líto ssd disku, naklonuj ho na nějaký šuplíkový hdd 300gb, ať to dožije.