Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodávateľ komponentov

Ahojte chalani. Idem k Vám s otázkou, že či by ste mi niekto nevedel poradiť.
Ide o to, že rád by som si založil firmu, ktorá by sa zaoberala skladaním PC zostáv a podobne. Hľadám na Google rôznych dodávateľov, ale tie ceny sú takmer totožné s tými v oficiálnych predajniach, čo samozrejme by bolo nelogické riešenie pre mňa.
Vedel by mi niekto poradiť, že kde mám ešte hľadať?
Ďakujem.

garážníci jako ty to řeší nákupem u velkoobchodníků - slušovice, 100mega ...
marže co dostanou jsou tak nízké, že nejsou schopni zaplatit režie za svou firmu a brzy skončí s dluhy. tupým skládáním sestav nic nevyděláš.
potřebuješ eshop, reklamu, menší zásobu skladem, finanční polštář na zákazníky (děti) co budou imrvére chodit vracet a dodavatel ti to nevezme, provoz auta/dodávky, nedejbože nájem cizích prostor + energie, platbu účetní...
v našem městečku střediskovém zkrachovalo snad 10 firem, přežila jediná a je to nic moc. ani já u nich za ty jejich koncové ceny nenakupuju, když je všechno z netu levnější a větší výběr.

proč bych si nikdy neobjednal pc u garážníka: nulová záruka. když něco odejde a reklamoval bych to, budu týden stát než něco seženeš a opravíš.
nulová sériovost - ty tvoje krámy budou co 14 dní jiný slepenec.
a samozřejmě cenou nemůžeš konkurovat nabídce z netu.

nutně potřebuješ mnohem širší záběr a znalosti.
nebo se na to vyprdneš, půjdeš hákovat do fabriky a po 2 hodinách dojíždění a 8h buzerace neschopnými šéfy máš padla.

Tak povedzme si, že pravda je taká, že ozaj ma nebaví chodiť niekam stáť a makať 12 hodín denne kde ma to ale že vôbec nebaví XD moja pracovná zmena je prevažne o tom, že v mojej mysli prebiehajú rôzne nápady, ako s tým jedného dňa seknuť úplne xD teším sa moc na ten deň xD Každá realizácia takýchto plánov musí mať vopred premyslené isté veci, aby bol na tom nejaký zisk.
To beriem na vedomie, že treba okolo toho trochu viac, ale fyzické priestory by reálne neexistovali a fungoval by len e-shop. Čiže prijatá objednávka, poskladaná zostava a následne doručená koncovému zákazníkovi.
Nákup dielov za pomaly plné sumy je úplný nezmysel už len z toho dôvodu, že žijeme v dobe, kde si už takú zostavu dokáže poskladať každý človek s priemerným IQ. Tých návodov nájdu na internete od A po Z.
Keby k cene tých komponentov mám prirátať nejakú prirážku, cenu práce, tak sme na cenách, za ktoré to není šanca predať.
Veľa ľudí odporúča napríklad kontaktovať priamo výrobcu, ale taký výrobca sa určite nebude zaoberať takýmito malými podnikmi, keď má odberateľov, ktorí nakupujú vo veľkom..

Jenže tímhle se nelapeš,patří k tomu i služby kolem který ty mít nebudeš pokud nebudeš mít i fyzickej krámek někde a navíc na to už je dneska pozdě s tím začínat v konkurenci velkejch internetovejch obchodů.Známej to takhle nějak dělal i když měl i služby kolem,bral HW třeba od Alzy,CZC kde někdo vracel a byla sleva,pak to tahal z ciziny kde byli i super ceny na rozdl toho jak se pohybujou tuto,jenže HW sis pak musel reklamovat většinou sám u výrobce.Otázka reklamace sem se pídil když seženeš HW levně třeba v zahraničí tak to musíš zase reklamovat tam,tady se s tebou bavit nkdo nebude v ofic servisu.

pouhe lepeni krabic podle videonavodu te neuzivi, nejsi v americe. nenabizis nic, proc by si te mel nekdo vybrat, krome nevyhod.

co umis dal? umis udelat web, pripadne eshop?
umis zapojit kamery v baraku a nastavit ukladani zaznamu? zobrazit vytapeni baraku?
natahnes a zapojis domaci nebo kancelarskou sit? zprovoznit tiskarny, ridit pristup na wifi, nastavit zalohovani?
obnovit data z disku, odvirovat disk, nastavit bezpecnejsi pristup pro deti.
umis zrepasovat pc/ntb?

proste sluzby ke kramum, ktere by si u tebe nekdo koupil.

anebo si aspon udelej tabulku v libre office, do ni si nacpi svuj mozny rabat, svoje naklady a zisk na uziveni, kolik pocitacu mesicne ti vypadne, at se podnikanim uzivis.
a nezapomen na to, ze pulka lidi kasle na hnusne blikajici skrine co zavazi, staci jim notebook kde nevydelas nic.

Dneska už dost kupujících čehokoliv kouká na recenze firem, ty nebudeš mít žádné. A od nikoho takového si nikdo soudný nic neobjedná i přes třeba trochu lepší cenu. Já i třeba na Heurece nebo Aukru ignoruji prodejce, co nemají kladné hodnocení a tedy určité záruky. Zvláště při nákupu sestavy na objednávku, která nejde vrátit do 14 dnů a nestojí úplně málo, budou lidé váhat. Moc bych nespoléhal na to, že tě tohle uživí. Alespoň ze začátku, než se prosadíš a "proslavíš" jako spolehlivý dodavatel super sestav s perfektním servisem a nejnižšími cenami.

Prosím ťa preber sa a rýchlo na to zabudni, tá doba je dááávno preč, nejakým skladaním PC si v dnešnej dobe nezarobíš ani len na povinné odvody. Tvoja predstava je naprosto naivná. U nás bolo po revolúcii asi 6 takých IT firiem a dnes existuje len jediná aj to len preto že okrem okrajového predaja HW robí siete, lok. Wifi ISP, servis kopírok, servis pokladníc, montáž sat., predaj kancelárskeho zariadenia a neviem čo všetko ešte a keby to všetko nerobili tak by už dávno skončili v prepadlišti dejín ako tí ostatní. Kto si dnes necháva skladať PC? Takmer nikto, len FO (aj to si to väčšina poskladá sama), firmy a organizácie nakupujú hotovky ren. výrobcov. A že nemôžeš nájsť dodávateľov, no asi ti ušlo že ani samotné tie velkoobchody ktoré tu kedysi v 90tych rokoch boli tu tiež už dávno nie sú, a zostalo len to čo ostalo práve preto že marže sú tak nízke, že tolko by sa ich tu neuživilo na jednom hnojisku. Ak si myslíš že niekde existuje nejakú utajený velkoobchod čo ti dodá HW o 10-20% lacnejšie oproti maloobchodu aby si sám zarobil, tak si na velkom omyle, tie marže sú fakt také nízke že to umožňuje na trhu prežiť len zopár firmám, ktoré ale musia točiť velké objemy min. na celoštátnej úrovni aby prežili. Nejaký lokálny garážový skladač PC v dnešnej dobe je naprosto bez šance, preto ti odporučím zamerať svoje myšlienky na nejakú inú oblasť.

V tomhle oboru se přestalo dařit někdy po roce 2003, když ceny beden do kanclu klesly z 25k na 10, marže klesla pod deset procent a rozšířil se prodej po internetu. Spočítej si, kolik bys musel prodat beden pokud chceš 40k hrubého. Bylo dobrým zvykem k tomuto podnikání přidat služby, třeba internet. Ten už dneska taky neprodáš, kdo ti dá 3tisíce za připojení za měsíc když to koupí za litr od operátorů.
Víc vyděláš když někde příhodně otevřeš hladové okno/výrobnu chlebíčků nebo z techničtějších věcí bazar.

Kolko mas rokov preboha? Mas dost naivne napady.
Par dni dozadu som vyhral vyberove konanie za dodavku nb za vyse 5k eur.
Vies aka bola moja marza?
Cca 80 eur.
Podotykam nezdanena.
Robim to uz len kvoli udrzaniu obratov a ako all-in-one sluzbu k servisu, ktore pre zakaznikov robim, ale keby som mohol predaja hw sa davno zbavim.

Velkosklady u nas.
ED System, Agem, SWS, Asbis, zvysok su uz len mensie firmy, kde vsak obcas mozes zohnat nieco za lepsiu cenu.

22 ale tak myslím, že v tomto vek nehrá žiadnu rolu. Podnikať môže každý nad 18 rokov právne zodpovedný. A práve kvôli tomu, že mám relatívne ešte nízky vek, teraz je čas začať nad niečím uvažovať, nie keď už budem mať pár rokov pred dôchodkovým vekom. Pracujem už nejaký ten čas, čiže nejde o to, že by sa mi nechcelo pracovať, alebo niečo, ale myslím, že každý, kto chce fungovať bez niekoho nad sebou, ide touto cestou.

No ja som zacal cca v 25, takze vek ti neberiem, ale tvoje uvahy mi pridu detinske.
Nevies zohnat dodavatelov (uz to je divne) a ked zistis, ze marze pri predaji su dnes uplne minimalne tak zmenis podnikanie z IT na restauraciu???
Ty podnikat nikdy nebudes a ak ano s takymto pristupom urcite nemozes prerazit.
Ja nevravim, ze moj postup je nutny, ale ja som sa na podnikanie chystal rok, vypracoval som si 40 stranovy podnikatelsky projekt, komunikoval s ministerstvom a inymi uradmi, ktore suviseli s mojim podnikanim a az potom som zacal.
A aj tak to nebolo lahke, vela veci ma prekvapilo a v druhom roku ma od krachu delil len malilinky krocik (par dni).
Vo vseobecnosti najlepsie zarobis na sluzbach, predaj tovaru vzhladom na eshopovu dobu je uz passe. Toreticky sa mozes pustit aj do vyroby, ale to je tiez take trapenie ako pozorujem ludi okolo seba.

Podnikání není pro každého - převážná většina lidí hákuje ve fabrice (ať už jako dělník nebo inženýr), na stavbě, na farmě, v autoservisu nebo třeba u počítače jako programátor. A někoho "nad sebou" prostě mají ...

Čím jsi vyučený? Jaké máš vzdělání?

Z výše uvedenými odpověďmi souhlasím, není to jen tak, založit firmu, začít skládat počítače a vydělávat na tom balík. Každopádně mi přišlo, že tu byla spousta demotivujících a negativních komentářů. Když se chce, všechno jde. Za mě vždy nějaká možnost je, ale musíš mít nápad, něco nového, musíš se tomu chtít opravdu věnovat (číst knihy o podnikání, ekonomice, seberozvoj, studovat to na internetu atd). Oficiálně jsem začal podnikat tento rok (při studiu - teoreticky by se to dalo dělat i s prací - v tomto vidím hlavní výhodu), točí se to okolo skládání PC a hardwaru celkově. Víc tady zmiňovat nechci. Vydělat se tím dá i daleko přes hranici průměrné mzdy v ČR a do budoucna mám i nápady na pořádný rozvoj. Když si rok počkáš, tak jsem ochotný prodat tento "nápad/již fungující byznys" včetně veškerých informací, kontaktů, návrhů do budoucna v podstatě zasvětit tě do toho celého. Nacenil bych si to tak na 750 tisíc - 2 miliony (v korunách). Teď si asi kladete otázku, proč bych to prodával, když je to tak skvělé. Důvod je, že budu příští rok maturovat a na výšku plánuji jít do zahraničí. Kde možná rozjedu něco podobného.

Zarobit popri strednej skole viac ako je priemer v CR...slusne.
Otazka je, ci je to uz zdaneny prijem, alebo mu vsetko tvori co dostane do vacku...predpokladam vzhladom na portfolio zakaznikov, ze to druhe.
Ono, ked zacinas dari sa ti celkom dobre...je to ako u poistovakov...obehnes rodinu, znamych, ich znamych a mas relativne kopec zakaziek...ale to sa po urcitom case vycerpa a...a potom nastava problem.
Ale nacenenie svojho biznisu na 750k-2mil ma naozaj pobavilo.
Totalny ulet.

Jedná se už o zdaněný příjem/čistý zisk. Žádnému známému/rodině jsem zatím neprodal vůbec nic. Jsem rád, že jsem vás svým naceněním pobavil, ale já jsem přesvědčen o tom, že takovou hodnotu to opravdu má. Kdyby jste mi teď nabídli půl milionu, tak bych to nepřijmul. Ale popravdě fakt nepočítám s tím, že by o to někdo zájem měl.

Mám pre teba podnikateľský zámer. Je to asi trocha väčšia investícia, ale ak ti banka požičia do roka-dvoch to budeš mať, pri triezvom menezovani, splatené. KAMENARSTVO. Pri toľkých úmrtiach čo máme isto budeš mať na dva roky roboty nad hlavu, takže splatis počiatočné náklady a potom buďto budeš pokračovať v biznise alebo rozpredáš a ideš ďalej.

Podle me to tady lidi dost prehaneji.

Ale fakt je, ze nejspis i ve meste, kde zijes, uz budes mit jine garazniky a teda zavedenou konkurenci, kterou jen tak neporazis. Ja bych do toho teda nesel hlavne z toho duvodu, ze pocitam, ze sehnat zakazniky budes mit dost tezke.

A jak tu nekdo pise v jinem komentari, lidem, kteri by byli potencionalnima zakaznikama, musis umet nabidnout radu doplnkovych sluzeb. Na postaveni pocitace opravdu vydelat nelze.