Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s mikrofonem?

Dobrý den,
mám zajímavý problém. Mám mikrofon, který je připojený kabelem (XLR - 6,3mm jack). Když ho připojím přes redukci 6,3mm jack - 3,5mm jack přímo do MB, mikrofon funguje. Potřeboval bych ho ale připojit přes USB (koupil jsem si Vention VWS-A99 - externí zvuková karta končící USB). Mikrofon ale nic nezaznamená. Zajímavé je, že když hýbu koncem kabelu od mikrofonu v redukci 6,3 - 3,5 jack, tak to zaznamená zvuky (praskání), nic jiného. A to i když na druhým konci kabelu není připojený mikrofon.
Zvukovou kartou to být nemůže, protože s bratrovým mikrofonem funguje správně i na mém PC přes stejně USB.

Čím by to mohlo být?

Děkuji za odpovědi!

Zřejmě nějaký mechanický problém v konektoru. Někdy stačí desetina milimetru a už je špatný kontakt. Může pomoct konektor víc zatlačit nebo naopak trochu povysunout.

Jakou máš základní desku? Někdy taky uživatelé dělají chybu že zapojují mikrofon (stereo jack) do konektoru pro headset (4 pin). Ale to bývá v noteboocích, ne u stolního PC.

https://www.czc.cz/delock-adapter-stereo-jack-3-5-mm-4-pin-samice-2-x-stereo-jack-3-5-mm-3-pin/180062/produkt

jenže když jsem použil stejný konektror i stejný kabel s bratrovým mikrofonem (jiný model, ale taky kondenzátorový), fungovalo to. Akorát, když tam zapojím svůj mikrofon (jak v mém, tak v bratrovým PC), tak to nefunguje.
Základní desku mám MSI B350 MATE myslím. Mikrofon je Numark WM200.
Mikrofon má pouze Mono zvuk a zapojuji ho do konektoru pro mikrofon na základní desce (to funguje).