Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Web strank - kde co běži

Zdravím.
Web stranka se skladada z vice čast.
HTML, PHP, java skritr atd.
By nás zajimalo, jak to funguje.
Když spustim web stranku, tak HTML se načte do prohližeče?
To co je v PHP je na servru?

Z pohledu klienta: prohlížeč dostane od serveru HTML kód s CSS a Javascriptem. Je mu lhostejno (a ve většině případů ani neví), jak kódy vznikaly.
Ty lze sestavit přímo nebo napsat program (např. v jazyku PHP), který je sestaví.
Data pro stránku (např. ceny zboží) lze vložit do HTML kódu přímo nebo je (běžněji) vytáhne program z databáze (např. MySQL).