Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hdmi kabel - notebook nepřenáša zvuk, iba obraz

Dobrý deň,potreboval by som poradiť s hdmi pripojenim...Mam notebook hp envy 17 leap motion a pri pripojeni kabla hdmi mi neprenáša cez kabel zvuk iba obraz. skušal som aj dole v nastaveniach zvuku zapnut vypnute zariadenie aj odpojene a vôbec mi nič nezobrazi... kabel je novy... dakujem vam za radu

Změna předmětu, původně: hdmi kabel (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Mu to trosku vysvetlujes ako tatar, aj ja by som sa stratil pri takej odpovedi;o).
Graficka karta musi mat podporu prenosu zvuku, cize zvukovu kartu v sebe.
V tom zozname u Lucifera je vidiet, ze jeho Nvidia ju ma.
Realtek je jeho normalna zvukovka a Nvidia jeho zvukovka v grafike.
Takze otazka je, ci nieco podobne ma aj tazatel.

na 99,99% ano, protoze "HDMI zvukovku" ma snad vse minimalne 5-10 let dozadu, nebo se pletu? I kdejaka Intel HD - UHD integrovana, pokud ma jen to. A melo by to byt videt v ovladaci panely - spravce zarizeni - radice zvuku, videa a her, snad to pisu dobre. Tam bude nejake Intel display audio, nebo Nvidia... atd., v spolecnosti s nejakym Realtekem nebo co ma pro normalni analogovy audio vystup.

pri pripojeni kabla hdmi mi neprenáša cez kabel zvuk iba obraz

Kam ten obraz přenášíš? Pokud na nějakou TV, tak na tom screenu od Lucifer musíš vidět to zařízení a přepnout ho tam jako Výchozí pro zvuk. Je taky možné, že máš špatně nastavené "obrazovky" v ovládacím panelu grafické karty. Zkus možnost "klonovat".