Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konflikt mezi procesorem a grafikou

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Přestala mi fungovat stará deska, tak jsem koupil novou. Dal jsem všechno do hromady a začala my blbnout grafika viz. foto. Původně jsme měl desku GA-M56S-S3, dále grafickou kartu EVGA GeForce GTX 460 a procesor AMD Phenom II X4 920. V téhle sestavě vše fungovalo, ale koupil jsem desku GA-M52L-S3 a od té doby mám problém se zobrazením. V BIOSu normálně vše funguje, ale při startu Windows 10 blbne zobrazení.

Různě jsem zkoušel měnit procesory a grafické karty a zjistil jsem, že když připojím pomalejší procesor např. AMD Sempron 3400+ tak to v pohodě jede, ale jakmile vrátím zpět Phenom, tak to nejde. A naopak, když nechám Phenom a vymění tu grafiku GTX 460 dám tam nějakou starší a slabší, třeba ATI Radeon 4550, tak to zase jede v pohodě. Prostě z nějakého neznámého důvodu na té desce spolu nespolupracuje GTX 460 a ten procesor Phenom. Mohl by mi někdo poradit, v čem je problém.

Předem moc děkuji za odpovědi.

Ano, zkoušel jsem i přeinstalovat Windows. Během celé instalace bylo to zobrazení rohozené a těsně před koncem instalace se zobrazení spravilo a vše fungovalo bez problémů. Potom jsem na instaloval ovladače pro grafickou kartu GTX 460. Ale jakmile jsem vypnul počítač a znovu zapnul, zobrazení se opět pokazilo. Jinak z ovladačů jsem nainstaloval pouze audio a chipset.

BIOS je verze F9A

vytáhnout CMOS baterií, počkat

ne. deska má někde resetovací propojku, viz manuál. dělá se při odpojeném napájení 230v.

jinak základní deska s chipsetem nForce 430 je shit. když jsi sháněl něco z té generace, tak třeba: GA-MA69G-S3H s amd chipsetem.
a taky záleží jak přesně jsi reinstaloval windows s ovladači původní desky na tuto.

ale nejlepší je na tak starý krám zapomenout a pro win10 si pořídit novější repasovaný pc - zhruba intel 4.generace s usb3.