Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klávesnice pro synka

Zdarec,
synek by si přál novou klávesnici.
Zatím má nějakou od Connect IT, která sice krásně svítí, ale stěžuje si, že některý klávesy jdou už špatně mačkat. Co taky čekat od lowend značky.
Takže chce novou, jenže sám neví co vzít, aby to nedopadlo stejně.
Já jsem sestavil zhruba nějaký požadavky, co by to mělo mít:
- cena do 1500 Kč (ale i tak mi to přijde za klávesnici přestřelený)
- dlouhý levý Shift
- USB drátová
- žádný noname

Sice by se synkovi líbila podsvícená, ale já to považuji za zbytečnost. Jenže co chtít od 11 letýho prepubescenta. Klávesnice nad litr už mají většinou mechanický spínače, nemám s nimi moc zkušeností, ale něco mi říká, že potřebují vyšší zdvih a pevnější stisk. A jsou hlučnější.

Já sám mám a i pro synka bych doporučil Dell KB-522. Má pevný multimediální klávesy, kolečko na hlasitost, USB HUB, opěrku na zápěstí. Jenže děcko má rádo barvičky a tváří se tak všelijak. Navíc to chce jako herní, takže když to má možnost uzamknout Win key, nebo ji tam ani nemá, tak by to byla výhoda. Každopádně na Dell nedám dopustit.

Máte někdo nějaký tipy? V dané ceně je to samý A4tech, C-tech, Niceboy a podobný šunty. Přece nevyplázeneme za klávesnici přes 2 litry, navíc pro děcko, co by do toho bylo schopno třísknout vzteky!

Díky předem za tipy a diskuzi.

Řešení:

Takže zakoupena Logitech G213 Prodigy, synek spokojen.
Co by mohlo někoho zajímat - velký levý Shift, velký Backspace, velký Enter.
České popisky jsou relativně titěrné, ale jsou tam.

Bloody B188
https://m.heureka.sk/klavesnice/a4tech-bloody-b188/?gclid=CjwKCAiAgc-ABhA7EiwAjev-j0exCdyHxCzLSzg8ZM_M7Zpxv76jOcdd469WEIo9T9T96LDhyq_PIhoCIksQAvD_BwE
Ja som ju kupoval asi dva roky dozadu a zdá sa mi, že bolo v popise, že by mala byť aj odolná proti poliatiu.
Teraz vyzerá, že sa z nej už aspoň rok obeduje a nevidela umývačku riadu (total zasvinena) a funguje na 100%. Môžem odporučiť. Rok a pol fungovala skoro non-stop, lebo sme mali doma iba jeden komp.

Díky za tip, ukážu synkovi. Akorát já sám nevím, co si myslet o A4tech, i když jsou na trhu už docela dlouho.
Klávesy ani po dvou letech nedrhnou? Jak se na tom píše, když část kláves je mechanických? Mně by to možná vadilo, já píšu desetiprtě.
Má nějaký neduhy?
Jakou barvu má to podsvícení? Zrovna modrá není to nejlepší k počítači, oslňuje, ruší.

Ohledně Yenkee - mladej si vybral pod stromek sluchátka práve Jenký, na jack k PC. Kupodivu hrají docela dobře, až jsem byl překvapen. Pokud jde o mechanickou výdrž, to prověří čas. Ale tak nějak počítám s tím, že u děcek ty periferie prostě nemají dlouhou životnost, ale i tak bych zničení chtěl předejít.

Ten Asus vypadá dobře, má podsvícený jen písmena, nikoliv celej spodek, takže to nebude svítit do očí, má to Win lock, což je pozitivní. Myslím, že máme favorita, dík.
Ještě kdyby měla USB hub, bylo by to luxusní, ale to bych chtěl moc. Kolečko na hlasitost velkej bonus, to oceňuji já, mám taky kolečko na klávesnici.
Ale co je špatný - má to US layout!

Tak u sluchátek se toho pohnojit zas tak moc nedá,beru je z Číny a lepší než tady nějaký značkový,ovšem u myši,klávesnice to bych tomu moc nevěřil.Co mě vysloveně ser... u A4Tech a podobnejch myší je že maj prohozený boční tlačítka a to dost těch levnějších značek kde je vidět že to asi sypaj na jedný hromadě.Ohledně těch levnejch noname jako Yenkee,tam když nezapneš to podsvícení nebo se ti vysype nejsou pořádně vidět písmenka na klávesnici a u těch levnejch to bude na jedno brďo,nějakej pořádnej soft dělá akorát A4tech...

No jo, lidská práce u nás je drahá, někdo to musel vybalit a přecvakat + výroba kláves s českými popisky, maloobjemová série. Ale vypadá nejlíp, není to takovej cirkus a má to kolečko na hlasitost. To už se málokde vidí, většina výrobců udělá multimediální klávesy na kombinaci Fn + funkční klávesy. Je to levnější.

Jj. Taky jsem pro opěrky. Udělá to v komfortu klofání víc, než by se na první pohled zdálo. Já jen, že musíš mít víc místa na stole - ale pro tebe evidentně no problemo. IMHO i když je poněkud předražená, beztak za ty prachy nic lepšího nekoupíš. Směle do ní.

Ja som po tej pozitívnej skúsenosti kupil synom k PC 2XBloody B318. Je taká kúlovejsia aj s opierkou na zápästie a zhruba po pol roku žiadne sťažnosti.
Čo sa týka podsvietenia. Nie len klávesnice, ale aj skriniek. Asi to tam musí byť. Podľa mňa to aj dobre vyzerá, keď sa to neprezenie, ale ako to sledujem, tak po dvoch týždňoch, ak by som to povypinal, tak si to nikto ani nevšimne. Ale je mi jasné, že keď sa to trocha uvoľní, a budeme sa môcť zasa navštevovať, tak sa s tým deti radi pochvália, jak im to blikoce. Ja moj prvý návrh môžem v pohode odporučiť a určite s tým chybu nespraviš a vyzara, že ozaj niečo znesie, aj keď Logitech je Logitech.

Samostatný mutlimediální klávesy, to je určitě +.

Máš nějakou osobní zkušenost? Kdysi Genius uměl periferie, ale to už je 25 let dozadu. Je tohle dost robustní? Recenze na to nejsou moc pozitivní. Nechceme jen cirkus, ale aby ta klávesnice za něco stála, tedy zvládla víc kláves současně, mechanicky vydržela a nemusel kupovat za dva roky další. Onačení "herní" dnes napíše každej výrobce, kdo to nasvítí jak Francouzi Eiffelovku.
Já měl kdysi klávesnici snad deset let, zničil mi ji právě synek, když byl ještě malej a naslitnal do ní. Jinak bych ji měl dodnes. Pak jsem si pořídil KB-522.

Právě, že mám. Vlastním předchůdkyni K210 a docela mě překvapilo, že to je fakt dobrý kousek - jinak Génius považuji za čistou spotřebku. Anti-ghosting tomu funguje taky, je teda jen na těch herních klávesách (to jsou u K215 ty modré), ale je tam. Podsvícení by mohlo být rovnoměrnější, ale intenzivní je dostatečně. Akorát ji nemám víc, jak 2 roky.

Jako z těch levnejch je Genius pořád Ok,sem koukal přes okénko na poště přes co jedou a samozřejmě Genius,myš + klávesnice.Já kupoval ca před dvouma rokama jenom kvůli instalačce W7 taky myš za 100 a nemám co vytknout za tu cenu ,jede pořád jak má u tatíka.A jinak i když odejdou ca po dvou třech letech nějak,tak stejně ti odejdou i ty levný Logitech viz bezdrát co mám spínače:-)

Ta co postnul Kurt je levná a u komentů na Heuréce si taky nikdo moc nestěžuje že nejede jak má....

Já teda až budu kupovat další klávesnici k desktopu, tak jedině podsvícenou. Zvyknul jsem si u notebooku, kdy se tam večer skvělé hledají méně tradiční znaky. Teď mi ta nepodsvícená už vadí.

Spolužáky už dva měsíce neviděl. A kupovat podle spolužáků je blbost, když oni tomu příliš nerozumí a jejich tatíci většinou taky ne. Hlavně když to bliká.
Zhruba víme, co chceme - já chci něco solidního, to synek nechává na výběr mně, on chce, aby to svítilo, takže výběr podle toho musím upravit. Výběr provedeme spolu, on to musí schválit, že se mu líbí. Já zas vím, co od klávesnice chtít, už jsem pár milionů úhozů za život udělal.
Má tu klofnu jak na psaní do školy, tak na hraní, takže potřebuju, aby byla komfortní a odolná zároveň.

Ono je to tezky, ultimatni podsvicena klavesnice - bez podsviceni uz bych klavesnici nechtel, to mas dneska nejaky 4.000 Kc a jeste tam bude US layout.

Treba SPC Gear jsem koukal, ze zdrazili o par stovek a dneska uz jsou okolo dvou tacu, ale od nich rozhodne neber, mam jednu na chalupe a stiraji se klavesy, takze treba misto A je tam takovej podsvicenej bobek tezko rozeznatelny, ze to bylo A. Ale uz jsem zazil horsi, levna Zalman mi mazala "uhel" na prsty. Proste po jedny napsany A4 ve Wordu mel clovek konecky prstu cerne, neskutecnej odpad ta klavesnice.

Ale abys nemyslel, treba takova pomerne draha Logitech G513 Carbon GX Red, kdyz se po spusteni pocitace nerozsviti klavesy, ktere se rozsviti az po prihlaseni a nacteni softwaru, proste dej si na PC nejake jednoduche heslo, protoze pokud neumis psat automaticky, tak bez tech rozsvicenejch klaves ty pismenka nenajdes. Proste uz i v Logitechu to designoval nejakej uplnej blbec.

No a vhledem k tomu, ze nemas jistou snad u zadne klavesnice, tak proc do pozadovane ceny nevzit toho Niceboye?

https://www.czc.cz/niceboy-oryx-k610-chameleon-mojo-rx-cz/306283/produkt

Recenze lidi na Alze a CZC jsou na 50%, ze to bude ok a kdyz ne, tak vratis do 14 dnu.

Nevím, co si myslet o Niceboy. Kluci mají od nich sluchátka, ale po roce už mají slabší baterku.
Na klofnu od nich se mladej taky díval, ale prostě k tomu nemám důvěru, je to jedna z dalších, rychlokvašených značek na trhu a nechci platit za neprověřenej drek. Při té ceně už dvě-tři kila navíc za Logitech nejsou podstatný.

Na druhou stranu tady zmineny Logitech je membranova klavesnice a osobne bych uz membranovou nechtel.
Jinak ano, je to s tema neznackovyma sporny, protoze casto maji nejakou vadu, ktera se projevi po case a pak ji za dva roky muzes vyhodit jako ta SPC Gear, jak jsem zminoval, ze se zacala loupat vrstva nanesena okolo pismen. :-/

Kupoval som na Vianoce (tiez mam 11 rocneho parch...synatora).
C-TECH herní klávesnice Scorpia V2 (GKB-119), pro gaming, CZ/SK, 7 barev podsvícení, programovatelná, černá, USB

Viacero farieb podstvietenia, co mladi povazuju za cool a vysoky zdvih klaves.
Inak nic moc, ale co je podstatne mladenec je spokojny a moze machrovat pred kamosmi.

Právě s těmito krámy máme negativní zkušenosti. C-tech měl synovec, je to na pohmat prostě laciný, stisk kláves nic moc, dlouho nevydržela, mně se na ní psalo blbě. Měl něco podobnýho, ony ty C-tech v této ceně se liší jen minimálně, všechno stejnej hnus.

Ja si pred pul rokem k novemu pocitaci poridil tuhle https://www.czc.cz/marvo-kg954g-outemu-red-us/260277/produkt a prijde mi fakt skvela (takze jsem koupil jeste druhou, tu samou pro druhy pocitac, co na nem dela casto a mozna koupim jeste dalsi do zasoby pokud bude, dokud je jeste delaji - tehdy jsem koupil posledni co byla na krame) [BTW: dik za pripomenuti, dal jsem si na ni sledovani a koupim jeste dvakrat, pokud ji naskladni]{takze jsem nevydrzel s nervy a behem psani ji dvakrat objednal z https://www.mvtisk.cz/herni-klavesnice-2/marvo-kg954g--klavesnice-us--herni--cervene-spinace-typ-dratova--usb-cerna--mechanicka--rgb-podsviceni/ kde ji maji skladem za 1 345, uvidim, jestli skutecne dorazi ve stredu, jak slibuji - poreferuju }

- je to jen o fous vic, nez tech tvych 1500 a stoji to za to {ted jen 1345 v akci jinde, viz edit vys}
- dlouhe shifty ma
- USB dratova
- ve znackach se nevyznam, ale provedeni fakt solidni
- zamykani Win klavesy ma
- nejaka multimedia prez [FN] ma - hlasitosti, prehravani, par dalsich funkci - proste [FN]+F1-F12

- anglicke popisky (me to vyhovuje, protoze zvyk a programovani, pokud už přepnu na češtinu, musím to přehodit hlavně v hlavě, protože jinak automaticky odháčkovávám při psaní i na českých klávesnicích)(zdravíme guru Járu ]:))
- prosvicena, nikoli podsvicena - takze sviti ta pismena a dobre se ctou v noci i ve dne
- kazdemu pismenu jde nastavit barva zvlast, tehle layoutu to ma 5 a daji se prepinat na te klavesnici bez ovladace (vezmes ji k libovolnemu jinemu pocitaci a chova se stejne, i kdyz o ni predtim ani neslysel)
- myslim, ze i ta pismena jdou premapovat pro kazdy layout zvlast, ale to nepouzivam (nicmene, kdybych nekdy zatouzil po QWERTZ nebo DVORAK ...)
- mechanicka = trochu hlucnejsi, vyssi zdvih a dobra odezva, ze vim, zda jsem stisknul nebo ne
- herni - libovolny pocet naraz stisknutych klaves vyhodnoti spravne
- klavesy jsou odstriknute ze dvou hmot - prusvitna na pismeno, cerna na zbytek, takze ze neprohmataji - lepe receno, i kdybych je o milimetr-dva prohmatal do hloubky (nebo vzal smirkem), tak furt tam budou svitit ta sama pismena, nikoli nejaky flek (pro me DULEZITE)

k tomu podsviceni - jde nastavit i podsviceni boku a rada efektu pro klavesy a co je dulezitejsi, jde to i VYPNOUT
ja prevazne pouzivam dva layouty
- na jednom mam klavesy podsvicene podle toho, kterym prstem se mackaji pri psani vsemi 10 + vyznacene ruzne prerazovace - velmi pohodlne (ten je v te recenzi dole, ale nepodarilo se mi prijit na to, jak hezky vyfotit aktivne svitici klavesnici, takze na fotkach vypada o dost hur nez nazivo )
- na druhem mam zhasnuto vse, az na FJ (=zakladni pozice) a [FN] klavesu - pro psani poslepu a "sleep mode", kdyz nechavam pocitac bezet, ale nejsem u nej

S klavesnici jsem velice spokojeny a za toho prez pul roku jsem toho napsal uz docela dost - programuju, hraju, pisu, sveho casu jsem mel statni zkousku z psani na stroji, i kdyz jsem si programovanim zkazil skill (a ted zas obnovuju), tak pod psani 7 prsty jsem neklesnul a nevyhledavam, proste pisu po pameti (az na horni radu, kde jsou dulezite paznaky a &= != *= i kdyz je to hned vedle a preklepne se snadno) - zatim naprosto jako nova (az na obcasne cisteni umatlanych klaves - jdou snadno sundat a zase vratit) - ale zase to jsem od ni taky cekal. Moje neoblibenejsi klavesnice odesla po vic nez 10 letech, kdyz ji kolega umyl i zevnitr a nechal zrezivet, zatimco jsem byl na dovolene. Takhle je po ja nevim kolika dalsich zase neco, co ji doufam nahradi a prezije. Stejne koupim dalsi do zasoby a na hrani (jo, chci si udelat vlastni firmware, uz jsem si takhle jednu PS/2 hacknul, ale ta uz ma membranu na odchodu, http://download.gilhad.cz/STM-keyboard.s.jpg a ted bych to chtel udelat trochu lepe vypadajici)

https://www.czc.cz/marvo-kg954g-outemu-red-us/260277/produkt/recenze?reviewId=15mofjqs80iu7bf201q11i7r5b

CZ layout je pro mě zásadní, nebudu děcku kupovat US. Vlastně ani sobě.
Mechanický klávesy - ani po nich netoužím, IMHO až příliš vysoký stisk a hlučný. Nevidím osobně žádný výrazný plus pro mechaniku, membránovky mám celej život a no problem.
Marvo - IMHO další noname trendy kůl značka, ale možná jen jsem konzerva a prostě ji neznám.
Za tu cenu zase vezmu raději ten Logitech, to kolečko na hlasitost + fyzický multimediální klávesy jsou lepší. Vadí mi tento trend to cpát přes Fn+F1-12. To vede k tomu, že to není využito, ačkoliv to tam je. Když je to na separátním ovladači/tlačítku, je to snadněji dostupný.

Ja zacinal na mechanickych (teda ja zacinal na mechanickych psacich strojich, kdyz uz o tom mluvime), pak membranovky, pak notebokove, zvladal a leta pouzival vsechny, no problem, ale ty mechanicke s vyssim zdvihem mi proste sednou vyrazne lip a tak jsem se rad vratil. Ale kazdy ma jiny vkus.
Pro me je ten US primarni, ale ja jednak programuju, jednak se hrozne vykecavam na anglofonnich forech a onlinovkach.
Marvo taky jako znacku neznam, ale tenhle kus se jim proste povedl. A jak pisu, koupil jsem druhou a ted objednal jeste dalsi dve, protoze kdo vi, kdy budu potrebovat a zda zase narazim na neco, co by mi tak sedelo (jo vloni na jare jsem postupne nakoupil asi 8 ruznych klavesnic a ruzne se neosvedcily, tahle mi skutecne sedla a drzi)
Multimedialni klavesy moc nevyuzivam, takze mi to FN tak moc nevadi, hlasitost ovladam spis mysi prez widget ve slitu, ale pokud by to pro me bylo nejake zasadnejsi, tak si spis udelam multimedialni pultik z Arduina ci jine podobne mrnavosti a budu tam mit tocitek kolik si vzpomenu (a pripojim to jako dalsi USB "klavesnici" - uz takhle mam na stole pro hry jeste plne premapovany keypad (https://www.aliexpress.com/item/32995606523.html predtim https://www.czc.cz/c-tech-konabos-cerna/208963/produkt) a Arduino-based univerzalni ovladac (makroklavesnice +mys )http://micro-corner.gilhad.cz/blog/Arduino/progs/KlikiMouse3/2019-04-29-Arduino-progs-Klikimouse3.html nyni v trochu pohlednejsim provedeni) (a pod stolem poradny joystick https://www.czc.cz/thrustmaster-hotas-warthog-flight-stick-pc/146758/produkt)

Ale sto lidi, sto chuti, vyber si, co bude nejlip vyhovovat vam, ja vybiral jen pro sebe :)

Souhlasim, ale nenadelame s tim nic, malej trh a pokud chce clovek lepsi klavesnici, neni moc na vyber. Ja treba pozaduju dvouradkovej ENTER, jednou jsem koupil jednoradkovej a prave tu klavesnici mam na chalupe, protoze tam tolik nejsem u PC a tudiz to preziju, ale vadi mi to. A s timhle omezenim si jeste vymyslet, ze chci CZ layout, tak nekoupim klavesnici zadnou. :-/

Já mám z hlediska layoutu (neberu v potaz CZ lokalizaci) požadavek na dlouhej levej Shift. To je pro mě zásadní požadavek. A pak klasický blok navigačních kláves. Naštěstí už je pryč doba, kdy výrobci zkoušeli odstranit Insert a celý to postavili naštorc, takovou klávesnici už snad nikdo nenabízí.
Velký Enter, nebo Backspace, na kterým někteří taky trvají, je pro mě minoritní, trefím se do nich tak jako tak.
A co ještě nemusím, tak když výrobci klávesy nacpou příliš blízko sebe, mezi bloky a šipkama není odstup. Na stole mám přece místa dost.