Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení extendera TP-WLA2220

Ahoj vsem.
Chtel bych rozsirit WiFi signal v panelovem byte. Dostal jsem od znamych extendera(na zkousku) TP-WLA2220. Dle navodu jsem ho sparoval s routrem od UPC-Cisco EPS3925. Mam zato,ze sparovani a nastaveni,stejne jako rozsireni WiFi se zdarilo. Co se mi ale nedari "zprovoznit",je sitovy kabel z extendera do TV. Nejde mi ani extendera "najit" pomoci web rozhrani. Nebo to na tom extenderu nejde pripojit pomoci kabelu,tudiz jen pomoci WiFi?

Mam nejaky adapter. Kdyz to spojim s nim,tak net funguje i po kablu s tim extenderem. Ale zase to vytvori novou sit.

Mne jde o to,abych mohl v druhy mistnosti pouzit net pomoci kabelu a pritom mel silnejsi WiFi..Protoze signal z Cisca je v byte,v vzdálene mistnosti nestabilni. Jestli to umi nejaky iny zarizeni,tak to dokoupim..

powerline adaptéry obchází bytové zdi přes vedení 230v. proto potřebují pár.

[router]----lan----[powerline]====230v====[powerline]----lan nebo wifi----[pc]

jediný powerline adaptér je k ničemu.

- jde natáhnout lan kabel až do vzdálené místnosti k druhému ap
- jde koupit pár powerline, druhý adaptér může umět i wifi
- jde pořídit repeater cca do poloviny vzdálenosti. je to jednoduché, ale nejpomalejší a nejméně spolehlivé.
- obdobou repeateru je síť mesh, podporu mívají novější ap stejného výrobce.

síť, co se týká správy a adresního prostoru, bude jedna.
budeš v ní mít 2 wifi vysílače, já bych je pojmenoval různě. ale výrobce nabízí funkci klonování sítě: https://www.tp-link.com/cz/home-networking/powerline/tl-wpa2220/
toto je pro trochu jinou normu, ale snad se různé krámy od jednoho výrobce spolu domluví: https://www.tp-link.com/cz/home-networking/powerline/tl-pa2010/

netuším v jakém smyslu by se vysílací ap pralo s ciscem. zmatený může být jen client, třeba mobil. když použiješ to jejich klonování, může ti být jedno ke které wifi se připojíš.

právě kvůli nespolupráci bych ty sítě pojmenoval jinak a samozřejmě je dal na jiný kanál.
tplink u svých novějších firmwarů doplňuje funkci mesh, jenže tazatel nemá router tplink. ani ten starý powerline vysílač to nemusí podporovat.
jen ta mesh síť by se mohla chovat jako jediná. ale nemám taková zařízení, ani jsem manuál tplinků nečetl.

Ten jejich popis a navod ale nejak moc dobre nefunguje. Kdyz dam parovat ty 2 zmetky,tak jde kabel,tudiz muzu napojit TV jak jsem chtel. Ale 2220tka vytvori novou WiFi sit. Coz by az tak nevadilo,ale pak musim na notebooku hlidat ku ktery WiFi jsem pripojen.. Nic-mene,pres manazment 2220jky jsme nastavil WiFi se stejnym nazvem jako u CIsca. Zatim to funguje jak jsem chtel. YT se v TV pripoejny kabelem malinko seka,ale jde to vydrzet.
To co popisujes s clientem se asi uvidi casem.

Dekuji za pomoc.