Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100Mbit přes dva dráty

Ahojte,
mám tu situaci, kdy potřebuji mezi dvěma baráky/objekty sdílet 100Mbit Internet (nebo co nejblíž tomu 100Mbit).
Objekty jsou cca 100m od sebe a jsou propojeny starší telefonní linkou (měděná dvoulinka).

Než spoléhat na nějakou wifi (ani nevim, co by obnášel 100Mbit přes pozemek obrostlý stromy) tak zvažuju, jak využít tu telefonní dvoulinku.

Pohrávám si s myšlenkou powerline adaptérů, které po dvou drátech umí protlačít i hrubě víc, než 100Mbit, ale musel bych nějak vyřešit napájení, protože komerčně prodávané powerline adaptéry počítají s 230V na vstupu a to že zřejmých důvodů zde nelze do vodičů pustit.

Dál mě napadl nějaký VDSL modem, pokud vím tak teoretická rychlost VDSL by vyhověla ale tam zase netuším, co by muselo být na opačné straně od VDSL modemu.

Kdyby byla ta dvoulinka mezi baráky v luftě, tak bych ju utrhl a dal tam optiku nebo cokoliv jiného, ale tohle vedení je poctivě schované v zemi, podchází pod cestou...

Zkusil jsem štěstí a prostě zapojil powerline adaptéry do zásuvek ale oba baráky mají vlastní elektroměry a to je asi kámen úrazu - powerline adaptéry se vůbec neviděly.

Uvítám jakékoliv nápady, jak byste danou situaci řešili. A děkuji.

Powerline se dá použít, respektive musíš z něho vyhodit tu napájecí část a napájet to externě. Můžeš se inspirovat třeba zde: Ethernet-Over-Telephone-Lines-or-Whatever-Cable

Pokud bys chtěl variantu VDSL modem, tak se to dá realizovat, na jednom konci budeš mít VDSL modem a na druhém budeš mít takovouto krabičku planet-vc-231g-konvertor-ethernet-vdsl2-1000base-t-master-slave-profil-30a-g-993-5-vectoring-g-inp_d670688.html s nastavením v režimu CO (jenom se přepne jeden přepínač na ní). Standardně dodávané VDSL modemy se s tímhle v pohodě spojí a funguje to transparentně.