Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dual channel RAM

Mám MB Gigabyte B450M S2H s dvěma RAM sloty. Momentálně mám obsazen pouze jeden 16GB. Moje otázka zní zda můžu koupit 1GB,2GB,4GB..., prostě jakoukoliv velikost nebo musí být stejná? Co se týče značky, frekvence, časování chápu.

Ne, tam je to o tom, ze bud to funguje nebo to nefunguje, nic mezi.

A aby to fungovalo, musi byt ty pameti stejne. Protoze ne kazdy si koupi hned najednou dve pameti, tak lidi experimentuji s ruznyma pametma (ovsem porad stejne velikosti) a nekdy se to podari zprovoznit. Pokud do toho chces jit taky, tak abys mel nadeji, tak ti radim: kup druhou 16GB pamet stejne frekvence a stejneho casovani, pak je nadeje, ze se dual channel rozbehne, nejvetsi.

Dual channel se nezapne pokud velikosti nebudou stejné.
Pokud Ti 16gb nestačí přikup dalščích 16gb to je normální postup. Nemusíš se snažit být originální a vytvořit stroj s 20gb.
Víc jak dvě paměti u čipsetů amd snižují maximální rychlost kterou lze dosáhnout (příklad místo 3600 se 2x ram máš se 4x ram jen 2933)

Díky za odpovědi všem. Už jsem si nějakou našel, tak by mě ještě zajímalo jestli to bude v klidu. Co se týče frekvence tak vím že automaticky ta 3200 pojede na 3000 podle té pomalejší.
Tohle je ta kterou mám momentálně https://www.mironet.cz/crucial-ballistix-sport-lt-gray-16gb-3000mhz-seda-ddr4-161818-135v-xmp-20+dp378393/
a tahle je ta, kterou jsem si vybral https://www.mironet.cz/patriot-viper-steel-16gb-3200-mhz-seda-ddr4-cl16181836-135-v-xmp+dp446244/?gclid=EAIaIQobChMI_7zqkKHG7gIVLgd7Ch2POwBpEAQYAiABEgIOG_D_BwE