Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafické karty aktuálně

Ahoj, můžu se zeptat, co se teď děje s GPU ? Teď jsem nebyl dlouho v obraze a zajímá mě co se bude do budoucna dit, mám na mysli rtx 30xx apod. Protože co sleduju tak vidím na prodej jenom 1660ti popřípadě jestli někdo ví jaké budou ceny. Děkuji

Pokud se Covid prezene behem jara, tak pry grafiky uz by na podzim mohli byt. Jenze neverim tomu, nepocitam, ze letos nejake grafiky budou.

Ono je to kvuli Covidu v podstate se vsim, spousta vyrobcu vyrobu zastavila a spousta jich vyrobu zastavit musela, protoze nevyrabi subdodavatele.

U grafickych karet navic doslo k situaci, kdy vyrobu cipu do grafickych karet momentalne davaji jen dva vyrobci na svete a jeden ma problemy s vyteznosti a druhy zase vyrabi krome cipu do grafik i procesory do PC, cipy pro Apple a take pro vyrobce konzoli Sony a Microsoft.

Situace je bohuzel tragicka a nikdo dnes nevi, jestli se z ni podari vubec kdy dostat. :-/

Ok, děkuji za všechny odpovědi, aspoň trochu už chápu, takže skládat nový PC teď asi nemá význam ... gtx nechci a rtx maximálně bazar pokud teda nemá někdo na prodej, v zahraničí není šance najít naky obchod ? Ano google používám, ale někdo třeba ma známe stránky které na googlu nevidím

Jeste ten nesmysl prizivuj, pak to nekterym lidem nejde vysvetlit a furt si melou ten nesmysl o bitcoinech dokola, jak kolovratky.

Na tezbu potrebujes co nejlepsi pomer vykonu a ceny grafiky, aby se to vyplatilo a podarila se grafika v relevantni dobe, to znamena do chvile nez prijde nova rada opet vykonejsich grafik, zaplatit. Jenze pri soucasnych cenach grafik nemas sanci vytezit tolik, aby se grafika zaplatila. Coz ovsem asi neznamena, ze se nenajdou lidi, kteri se o to stejne pokusi. Vim, zes to myslel jako vtipek, ale je to vlastne hrozne smutne, ze nejaky zoufalec zbytecne prodela kalhoty a jeste sebere nejakemu malemu procentu hracu moznost, si na nove grafice zahrat nove graficky narocnejsi hry.

Nicmene za ty penize, ktere si prekupnici rikaji, to nedava smysl ani na ty hry kupovat:

Xbox Series X se da normalne predobjednat na breznove dodani. Xbox Series S je skladem. Playstation 5 se take da predobjednat, ale tam bude doba dodani delsi. Dneska kdo chce hry, tak za cenu nizsi nez bezna mainstreamova grafika udela celou konzoli a jeste mu zbudou penize na hry bokem.

Proc Xbox?

Neni na Playstationu vic her v cestine?

Zacnu to prozkoumavat a uvidim, jak to nakonec dopadne. Mam zatim co hrat, tak me to vyslovene nenuti, to mit hned. Az bude cas, dam asi dotaz na herni, co by mi kdo z tech dvou konzoli doporucil.

Hry, ktere ma SONY exkluzivne, tak u nich nechavaji casto delat titulky i do cestiny. U Microsoftu u jejich her to neni. Ve vysledku teda hry pro obe konzole maji CZ na obou, ale hry pro Playstationa, pokud jsou od Sony, tak maji cestinu take. U Sony je toho teda dohromady lokalizovano vic.
Premyslet o tom samozrejme budu, ma to kazdopadne cas.