Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD 3600 Cache Hierarchy Error

Ahoj nedávno jsem si po 12 letech sestavil počítač, seznam
( ještě tam je normalní 3tera disk ze starýho PC, a grafika taky ze staryho PC )

po sestavení a nahrání windows instalci driveru atd. se sem tam PC restartoval - moc jsem tomu nevěnoval pozornost při instalaci všech těch aktualizací atd jsem myslel ze se to restartuje po instalaci aktualizací. Jenže ted po nějake době cca 1 měsic se PC restatuje stále dál. Je to nepravidelně, a zatím vždy když jsem na něm nic nedělal, například jsem měl otevřeny firefox tam 3 panely, a ja dělal něco na telefonu a najednou koukam ze mi zhasne monitor na cca3 vteriny a najednou slyším pílnutí PC kterej se restartoval. nepíše to žadnou hlášku nic prostě restart a pak zase všechno jde treba 2 dny nebo taky 2 hodiny koukal jsem po internetu a našel jsem si presně čas kdy to spadlo a tady přikládám screen. Máte nějaké rady na co bych se měl zaměrit ? pc je stary ani ne měsíc a všechny komponenty se systémem jsou nové, krom toho HDD 3T a grafarny ktery jsou ze staryho PC[crit-2.jpg] [145447175-10218298942454290-7071758963714663675-o.jpg]

texty chyb v eventlogu nestoji za nic, pokud nemusim tak je nectu. ale prece jen: ma ta deska posledni bios?
zaznam chyb vypada, ze je z doby brzo po startu, teddy spis nezachycuje pricinu padu. nejsem odvazany z obludneho stari te grafiky - kdyby to byla aspon bazarova 1060 nebo 5500xt.
ta deska obsahuje i wifi modul?
disk ze stareho pc: crystaldiskinfo neukazuje zadny problem?

Četl jsem na některých forech, že na B550 i X570 se občas objevovaly WHEA chyby a restarty s paměťmi na 3600 a více a mě i s posledním Biosem (Agesa 1.2.0.0). S taktováním pamětí nemám zkušeností, tak jsem zvolil jistotu G-Skill FlareX. A ty původní určitě na jiné desce někomu půjdou dobře.

distributed com je nejspíš mrchosoftí problém.
application error bude pro změnu tvůj problém.
dotnet je odpad, možná špatná kompatibilita s aplikací.
eventlog mezi chybami? možná při pádu.
kernel power jsou restarty.
service control managr je selhání služby.
device setup manager je problém se spuštěním ovladače.
zbývá tam whea, co nemá jednoznačné řešení. už sis někde pučil 8gb modul, třeba náhradou za svoji ram?

měl bys řešit červené chyby. žlutá varování většinou nejsou důležitá.

díky za odpověd .. já si tak řikám jestli nema zkusit přeinstalovat windowsy nebo ja nwm .... ty ramky nema moc řešení protože si to noemam kde pujčit :( jedině koupit novy.
koukal jsem tak po těch chybách , a co jsem něco našel na netu tak chyba se souborem wersvc.dll tak jsem zkusil příkazovej řadek cms a do toho napsat "sfc /scannow" tak to našlo a opravilo nějaky chyby...
a ještě to psalo něco že DIRSD OWNER WARNING and Duplicate ownership tak to jsem zase našel že by mělo pomoct
step 1: Right click on the C: drive, and select Properties option.
Step 2: Go to Sharing tab, and click on Advanced sharing. Provide administrator password if prompted.
Step 3: Check box Share this folder option, and click on Permissions options.
Step 4: Check box Full control under Allow option.
Step 5: Click on Apply, and OK

tak jsem to taky zkusil tak ted zas uvidíme taky jsem projel Cčkoo a Dčko defragmentací a kontrolou disku .

koupit nové moc nevadí, když počítáš, že staré s nějakou ztrátou prodáš. máš vybíravou desku a největší šmejdy paměti.

sfc /scannow - při chybách zanechává log, po skončení vypisuje odkaz na něj: %windir%\Logs\CBS\CBS.log

defragmentace disků je nemoc z živě. mohla by leda urychlit diskové operace, ale nedefragmentace nezpůsobí jeho pády, a už vůbec ne do černé obrazovky.
u ssd nemá vůbec žádný smysl. od win7+ se má odehrávat automaticky na pozadí.
co naopak zásadně škodí, je přehození pořadí: nejdříve defragmentace neopraveného souborového systému, která ztratí informace o opravitelnosti, a teprve potom kontrola+oprava=odstranění těchto nesmyslných zbytků.

přeinstalace windows třeba pomůže u chyb aplikací, hlavně dává šanci korektně nainstalovat ovladače a nespoléhat se na zmatené aktualizace. ale tyto chyby by v závažném případě končily opět bsod, ne černým hw pádem.

tvoje citovaná chyba práv / vlastnictví / sdílení: čeho konkrétně se má týkat a jak to způsobí pád pc?

vrátím se k seznamu chyb z eventlogu, co bych teoreticky procházel, kdyby mi to nepřipadalo jako mrhání časem:
- eventlog mezi chybami? možná při pádu ... jestli je to v sousedství kernel power, nemá cenu řešit.
- service control managr je selhání služby ... které služby a proč.
- device setup manager je problém se spuštěním ovladače ... které ovladače a proč.
ale opakuju, tyto příčiny nemají vést k černým hw pádům, ale maximálně k bsod. má smysl kontrolovat zda tam nejsou nějaké indicie, u hw tam nemusí být vůbec žádná.
- whea ... nemám tu srovnatelně špatnou instalaci, ale znamená to chybu Windows Hardware Error Architecture

čau .. třeba to někomu pomůže ... rozdělal jsem grafiku , všechno vyčistil ,pořádně lihem a vatovejma tyčinkama .... pak přepastoval procesor na grafice dal všechno dohromady a už to je týden , a ani jeden nestart .. takže to byla asi příčina ;) I když grafika byla čistá skoro bez prachu, těma tyčkama jsem to vyčistil fakt všude . a ty tyčinky byli uplně černy jak byla špinava ;)