Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Benq XL2411Z - nejde 144hz

Dobrý den, chtěl bych poradit prosím. Mám monitor Benq XL2411z a grafiku AMD radeon rx 5700 xt. A chtěl bych dosáhnout 144hz, jenže moje grafika nemá DVI port a můj monitor display port. Prý 144hz jde dosáhnout pomocí aktivního adaptéru DVI- dual link, mohl byste mi prosím doporučit jaký koupit.
Děkuji předem

Koukal jsem na to pres google, protoze u BenQ jsem tu informaci nenasel, a nekteri uzivatele tvrdi, ze u toho monitoru jde 144Hz pouze pres DVI Duallink. Tudiz opravdu bys potreboval DVI DL port na grafice. S prevodnikama je to tezke, pry to obcas nekdo rozjede, ale osobne jsem prevodnik, ktery da vic nez 1080p na 60Hz jeste nevidel.