Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC SE chová divně

Mám dotaz, můj počítač Dell v kofiguraci CPU Pentium i5 (3,1GHz), RAM 8GB, SSD 250GB, GK nVidia 210(nevím přesně) se začal chovat nestandartně, začalo to tím, že při bezproblémovém hraní Minecraftu i s grafifou fancy se najednou strašně seká i na grafiku fast a když se ke mě chce někdo připojit přes LAN tak ho to furt odpojuje a to se dříve taky nestávalo, dále když dám restartovat, tak po zhasnutí monitoru se 10-15sekund nic neděje než se objeví logo Dellu...co s tím je?

1) těžko říct, jaký kriplware na pozadí ti dnes vytěžuje pc. screen z process explorer tu nemáš.

2) k tomu hw: obecný i5 neříká nic, bližší typ ssd je taky tajný, podle toho značení to snad nemá žádnou grafiku.
původní kancl pc nemusí mít dostatečný zdroj, i když nízkospotřebová gtx1050 se dělá i v lp provedení, ale zase je tlustá a to se do nějakého neznámého dellu nemusí vlézt. ale nebude v bazaru a za novou cenu bys takový krám nebral.

3) instalace ovladačů předpokládám žádná a časem to m$ ještě automaticky rozj...

včera jsem celou noc pomocí Memtestu testoval paměti, ale test nic neobjevil a v jiném PC jsem projel SSD na viry a taky čistý, pak jsem ještě vyčistil a přepastoval chladič CPU a PC se chová stále stejně, po restartu se prostě zhasne display bios nabíhá až tak po 15 sekundách, ale zjistil jsem , že ostatní světy v Minecraftu jdou i při hraní v Lan naprosto v pořádku jen ten jeden se po špuštění LAN a připojení dalšího hráče strašně seká, já mohu hrát ale se záseky , ale postavu dalšího hráče vidím stále stát na jednom místě bez pohnutí i když on tvrdí, že se hýbe, ale nemůže nic kopat ani se najíst, nevíte někdo zda ten svět jde nějak opravit, nebo co dělat aby i tento svět šel jako ty ostatní?

taky je mozna extremne pomala detekce vadneho disku v biosu, po najeti pak muze zpomalovat i windows.
stahni a spust: crystaldiskinfo

a pri vytezovani cpu nemyslim viry, ty o sobe vetsinou nedavaji vedet, ale uzivatelem doinstalovany bloatware - odpad. proto ten process explorer.

třeba se minecraft dělí o výkon procesoru s bloatwarem. screen z process explorer jsi tu nedal.
nebo mu v načítání dat brání vadná místa na disku. screen z crystaldiskinfo jsi tu nedal.
grafiku jsi doteď neupřesnil (může být poškozená přehřátím a zadřením zaprášeného větráku). typ procesoru taky ne. screen ze speccy jsi tu nedal.
nebo vůbec nefunguje airflow a rostou teplůtky. screen z hwmonitor jsi tu nedal.

speccy: starý ale použitelný 4jádrový procesor, 8gb ram. celkem normální stroj, nepřehřívá se, bazarovou grafiku gtx1050 by uživil - jestli se teda vejde do konkrétní bedny a stačí zdroj.

hwmonitor: vytížení všech jader procesoru kolem 50% - čím??
v process exploreru sis vybral výřez, kde není nic takového vidět.

záhadou je ten ssd co je to přesně zač, jestli má nějaký štítek, nebo máš odkaz z eshopu.
crystaldiskinfo totiž hlásí: 437 hodin provozu / během toho 376x zapnuto. to není normální (je divnej)
ale přitom chyby crc tam nevidím, které by souvisely s (datovým) kabelem. buď je napájecí kabel/konektor vadný, nebo je zvláštní ten noname ssd.
chtělo by ho otestovat na rychlost v jiném pc (pochopitelně připojit jako druhý disk, ne systémový). a pak mu vyměnit jiné konektory, ale i tak se obávám, že už to nepomůže.

tu beznadějnou grafiku vyhodit. v porovnání se starou spíš kancelářskou grafikou 730 je to odpad: Nvidia-GeForce-GT-730-vs-Nvidia-GeForce-210
proč nějaká mapa nejde a ostatní jo se mě ptáš zbytečně. nikdy jsem žádnou pc hru neviděl, nezajímají mě, nevidím v nich smysl. je možné, že nějaká konkrétní mapa je na zobrazení náročnější.
jenže gt730 mají jen ddr3 paměti: czc.cz , bazar
a novější grafiky mají už jen digitální výstupy bez vga:
nízkopříkonová gt1030 s ddr5 se drží v bazarech i v krámech ~2t., to se vyplatí jen lidem hledajícím pasívně chlazenou kartu.
nejslabší herní gtx1050 bude tak za 2.5: 1050-2gt-ocv1-2gb-gddr5 / gtx-1050-ti-4gb.php

z toho noname označení ssd nejde zjistit typ, ty taky nevíš cos to kupoval. ssd bohužel nic užitečného nereportuje.
chtěl jsem po tobě ještě další 3 screeny, dostal jsi rovnou odkazy, nedodal jsi nic.
pustím si radši telku.

edit - toto je zajímavé:
když se ke mě chce někdo připojit přes LAN tak ho to furt odpojuje a to se dříve taky nestávalo ... nějaký pojebaný antivir? konfliktní kriplware co nepatří do pospuštění doteď neřešíš.
proč ostatní světy jdou v LANu super a jen ten jeden se seká? ... tereticky vadné nějaké místo na disku je typické spíš pro hdd než ssd. ale dětské hry neznám, některé jsou možná náročnější, hw tajíš.
nVidia 210 - vyhodit, nahradit minimálně neherním typem gt1030, nebo bazarovým lowendem gtx1050, pokud to utáhne zdroj a vleze se do tajného kancelářského krámu.

Mám v šuplíku Gigabyte M98TGR-512i zkusím jí tam vyměnit za tu nVidii GeForce 210, ve správci jsem koukal na procesy a kromě Skype který po spuštění bere skoro 50% CPU ale pak se uklidní ( navíc jsem ho po spuštění zakázal ) tam nic nevidím a CPU ( Pentium i5 2400) po náběhu systému je na 6-10%.Antivir mám jen ten co je ve Win 10.

kdyz se pc zacal strasne sekat, muselo se neco strasne zmenit. slabemu procesoru se nezmenil pocet jader, ten je slaby furt stejne.
je dobre pohledat co za bordel si uzivatel nechava automaticky spoustet. jestli uz nic jineho mimo skype nevytezuje cpu.
jestli je stav disku v poradku.
ale nema smysl tam cpat starou bezcennou grafiku - i kdyby fungovala, k cemu ti bude? pouzivat ji nebudes.
jestli ti jde o maly prikon kvuli neznamemu slabemu zdroji tveho kancelarskeho pc, hledej na inzerat nvidia 730. ale nejdriv ji porovnej s tvou soucasnou grafikou, jestli to vubec neco prinese.

Tak záhada je vyřešena ve Win 10 v nástrojích pro srávu se dají dohledat Logy o chování počítače a tam jsem našel spoustu upozornění na chybu s aktualizacema i když navenek mě PC vůbec neupozorňoval a těch pár aktualizací od října do teď proběhlo zdánlivě zdárně, zkrátka pomohla až přeinstalace systému, pomocí nástroje microsoftu jsem vytvořil USB flash disk s instalací a přeinstaloval jsem přímo ze systému se zachováním souborů a aplikací, PC se teď chová standartně, rychlá odezva, restartuje okamžitě po zhasnutí displaye a i ten Minecraft je OK.