Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za ventilátor chladiče procesoru pro PC

Dobrý den, mám v PC namontovaný ventilátor chladiče procesoru INTEL E97379-003 a po několika letech je již poněkud hlučný. Kdo prosím poradí vhodnou, výkonem odpovídající a hlavně tichou náhradu? Na PC se nehrají žádné hry. Takže není třeba žádný extra veliký výkon chlazení. Jde mě spíš o minimální hlučnost a snadnou montáž. Děkuji předem za radu. Dobeš

lední brtník - děkuji Vám za odpověď a za radu. Váš druhý odkaz na konkrétní ventilátor jsem omrknul, ale nejsem si jistý. Nemá dobré recenze kvalitou výroby - velké nerovnosti. A není prý kompatibilní s 1150, i když prý výrobce udává, že je. Popravdě, tomuto všemu mocka nerozumím. Co to vše znamená. Zkusil jsem tedy vyfotit přímo tu desku, kde je instalovaný ventilátor. Místa by tam bylo dost, třebas i na větší. Třebas by Vás napadlo něco konkrétního, co by se dalo použít. Dobeš
PS: fotku se mě nedaří přiložit, neboť je to velký soubor.

Boze, co vlastne chces, ventilator nebo celej novej chladic?

Bych rekl, ze u toho tvyho chladice samotnej ventilator neporesis, proste si kup nejakej novej chladic, vsechno bude lepsi nez ten BOX, co tam mas.

Ani nevime, k jakymu procesoru to chces. A snad ty vis, kolik tam mas mista. Kdyz si koupis nejaky vezak, tak ho pravdepodobne vubec neuslysis. Ale je to prave o tom mistu a k cemu to chces.

Kdysi davno jsem si k i3-3220T koupil tohle:

https://www.czc.cz/akasa-k32-ak-cc7117ep01/95454/produkt

Nemuzu rict, ze by to bylo tiche, ale rve to min nez BOX chladic po 3 letech provozu.

Takze asi tak, jestli se ti tam vejde nejaky vezak ala SilentiumPC Fera, tak ho na nejakym normalnim procesoru ani neuslysis.

RedMax - se omluvuju, že možná působím jako blbec. Já jsem v tomto úplnej amatér. Jenom potřebuju, aby moje PC bylo tichý. Momentálně to hučí, jak fén na vlasy. Vyfotil jsem celou desku i s větrákem, ale bohužel semka přidal nejde, páč je to příliš velký soubor. Abyste viděl, že tam mám opravdu dost místa, že nějaký "věžák" by se tam vešel, musel bych Vám fotku poslat leda tak na e-mail.

takže je to socket 1150 - http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-b85m-d2vrev_11#kf

tichý chladič: https://chlazeni.heureka.cz/cooler-master-x-dream-i117-rr-x117-18fp-r1/#
(akasa jsou občas levné šmejdy s čínským rakovinným smradem, záleží na štěstí)

dlouhodobě slušná mi připadá značka arctic: https://chlazeni.heureka.cz/arctic-alpine-12-acalp00027a/specifikace/#section
ložiska jsem v pdf výrobce neporovnával, zas tolik se v nich neorientuju.

podle přesného typu procesoru by šlo dohledat, kolik může brát, ale podle dotazu by měly oba chladiče stačit.

Jde mě spíš o minimální hlučnost a snadnou montáž

jestli se dívám dobře, starý intel i nové typy se montují jen z horní strany, není třeba demontovat základní desku. osobně tyto packy otočné o 90' nemám rád, ale jde to.

Nikdo uceny z nebe nespadnul, ale aspon kdyby jsi napsal, co mas za procesor.

Budes to montovat sam? Nemas nejakeho kamarada, ktery by se vyznal? Pro absolutni ticho vezak:

https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-v2/187659/produkt

Musis mit od desky hloubku 16 cm, coz asi mas, ale radeji to muzes premerit. Problem bude s instalaci, je treba pocitac rozebrat a odendat desku, protoze musis z druhe strany prichytit desticku, ktera to drzi. Pust si nejake video na youtube, mas tam spoustu montaznich videi, jak se to u techto chladicu dela a rozhodni se, jestli to das nebo ne.

Druha moznost je to, co ti tu radi lední brtník, ale vzdy to bude trosku slyset, zalezi potom od procesoru, ktery mas, jestli to doporucit nebo ne.

Urcite ale s timto:

https://www.czc.cz/arctic-alpine-12/247348/produkt

budes mit mene hluku nez s tim BOXem, ktery tam mas ted a instalace je pomerne jednoducha.