Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samovolné restarty routeru

Dobrý den, mám pevný VDSL internet od T-Mobile rychlost 50 Mbit, včetně WIFI routeru SERCOM který by měl podporovat rychlost až 100 Mbit/s.
Bohužel se mi stále samovolně restartuje. Řešeno několikrát s provaiderem a výměnou routeru (mám už asi pátý).Linka šlape prý takřka bez chybovosti. Problém je prý ve výpadku IP adresy. Nový router většinou tak týden jde bez výpadků a pak se začne samovolně restartovat. Nejprve jednou za den, pak se to stupňuje a zhoršuje. Výpadky jsou pak třeba i pětkrát za den, ale i víckrát. Nebaví mne stále jezdit a měnit routery, hlavně když to nikam nevede. Děkuji za odpověď.

Pre zistenie, ktorá časť toho routra je zodpovedná za reštart by som doporučoval vypnúť na ňom wifi. Ak sa to bude reštartovať aj keď bude na routri wifi vypnuté, zvažoval by som router iného typu vhodný pre daný VDSL internet.
Táto vec s vypnutím wifi nieje samoúčelná. Existuje v mnohých routroch bug, ktorý to zapríčiňuje. Vo vašom prípade máte šťastie, ťe sa router reštartuje. Na mnohých lacných routroch to prote vytuhne a pomôže len ručný reštart.

Dobře asi to bude spíš modem :-). Elektroinstalaci myslíš zdroj modemu, nebo kolísání proudu v síti ? Mám ho zapojený přes přepěťovou ochranu, ale bylo zkoušeno i přímo bez přepěťové ochrany. Výsledky stále stejné. Modemy jsou vyměněny vždy včetně napájecího adaptéru.

Elektroinstalaci myslím v bytě - třeba špatně dotažené šroubky v zásuvce, kolísání napětí, .... Napájecím adaptérem to teda určitě nebude, když jsi je měnil a dělají to všechny.

Sercomm Speedport Plus - to je ono?
https://www.t-mobile.cz/podpora/technicka-podpora/internet-a-e-mail/pevny-internet-dsl

Konfiguraci jsi prováděl sám nebo technik od T-Mobile? Šlo by zkusit aktualizaci firmwaru, ale to není zrovna činnost pro začátečníky. Případně zkusit jiný typ modemu, třeba Zyxel.

Nebo bych zkusil přepnout modem do režimu bridge a za něj dát nějaký normální router.

Konfigurace se tam vpodstatě nedělá, zapojíš a on se sám nastaví. U jednoho jsem zkoušel aktualizaci, ale nic se nestáhlo. Jinak je to ten odkaz co jsi posílal. Elektroinstalace by měla být v pořádku, není to tak dávno co jsem procházel všechny zásuvky a vypínače.

Výpadky modemu robí problém výhradne napájanie zdroja 230V / 50Hz. Stačí milisec. pokles v napájaní.

Chcelo by to skúsiť vhodný stabilizátor zdroja, lacný záložný UPS než meniť modemy, ako fusakle.

CyberPower BU600E-FR

ak nebude xindel vyhovovať, máš ho do rezervy pre kotol ÚK na tuhé palivá k pohonu obehového čerpadla v prípade výpadku siete.

Můžu ti říct že mne to teda opravdu nebaví měnit stále modemy. Chci ten problém vyřešit jednou pro vždy. Proto když jsme to nedali dohromady přes techniky od provaidra jsem se obrátil na toto forum.
Mám doma záložní zdroj na kotel, tak to můžu zkusit napájet přes něho.

celkem naopak, se slovenským T-M a jeho optikou mám jen ty nejlepší zkušenosti... jen jejich zařízení mám přepnuto do GPON bridge a za tím je normální a superspolehlivý Mikrotik, který řeší vše, včetně rozvodu Magia. Jejich STB jsou celkem OK, jen se to čas od času (tak 1x za 14 dní) samovolně restartuje - ale protože svokrovci STB nevypínají, tak to beru jako daň 24/7 provozu.

Dobry den. Odpovedam az teraz. Takze Router je sagemcom. Momentslne to robi uz menej. Prisla som na to, ze ked sa cely restartuje a ja hned vypnem telku a aj settopbox od tmobilu, pockam kym sa router cely rozsviet, tak to ide. Niekedy to vypadne este raz behom dna. Ale vacsinou to drzi potom cely den. V tmobile uz to skumali. Vidia na dialku nejaky rozpad siete v dobe ked sa router restartuje. Ale rychlost aj vsetko cez optiku vraj vidia krasnu. Preto len vymienaju furt router. Zaujimave ze donedavna toto nerobilo. A to sme uz tento tip ruotra mali dlhsie. Len zrazu zacalo. Router uz bol aj v takej specialnej zasuvke, kde sa kontroluje pripadne kolisanie prudu. Ale ani to nepomohlo.

V první řadě: ty řešíš optický internet od T-Mobile SK, což je úplně jiná technologie (GPON) a velmi pravděpodobně je problém v nastavení routeru nebo LAN síti. V druhé řadě je třeba popsat vše co (a jak) máš zapojeno do tohoto routeru, případně co hlásí webové rozhraní routeru v okamžiku, kdy přestane fungovat internet. Je možné, že je to jen "maličkost" jako že přestane chodit DNS resolving apod.

Tak jako tak bys měla založit vlastní dotaz, protože tvůj problém s DSL nijak nesouvisí a je zcela nesmyslné se ptát jiného tazatele, zda už problém vyřešil.

" Ale rychlost aj vsetko cez optiku vraj vidia krasnu."
To co hlasi technicky dozor poskytovatela, treba brat s rezervou, vychadzam zo skusenosti UPC, ked som hlasil poruchu TV, ich tecnik: Mne to tu bezi v poriadku. Na druhy den mi prisiel email" ano, bola porucha s vypadkom archivu" . . netvrdim ze je to tak vsade, len ze to treba brat s rezervou . . .