Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posílání gmailu přes příkazovou řádku s OAuth2

Ahojte,
občas využívám možnosti posílání mailů přes program v příkazové řádce Windows - ať už Swithmail nebo SendSMTP nebo cokoliv jiného podobného. Hodí se to v různých automatizačních dávkách, kdy na závěr pošle log.
Teď řeším situaci, kdy musím využít SMTP server gmailu, aniž bych ovšem v gmailu povolil přístup pro "Less secure apps" (sice to prozatím funguje ale brzo to Google zařízne).

A to je problém. Nenašel jsem zatím žádnou utilitku pro příkazovou řádku, která by to uměla. Čistě náhodou - neřešil jste to už někdo někdy a nepřišli jste na řešení?

Autoři populárních smtp mail senderů vesměs tvrdí, že "by to šlo naprogramovat ale byla by s tím spousta práce a protože za tím stojí velký hnusná Google, tak se na to můžou vykašlat".

Děkuji.

Tak jo, Alpha verze (neosetrene vyjimky - nexistujici soubor s prilohou, poradi parametru v CLI).

https://uloz.to/file/F0P3kgZtxaZK/gmailcli-zip

Predpoklady:
1) v souboru gmailcli.properties jsou udaje k oAuth (momentalne funkcni testovaci ucet testicek69@gmail.com - to je ucet, ze ktereho budou maily odchazet), soubor musi byt ve stejnem adresari jako GmailCli-1.0.0.jar
2) potrebujes mit nainstalovano JRE alespon 1.8 (zjistis pres java -version)

Pouziti z komandlajny (poradi parametru musi byt dodrzeno):

java -jar GmailCli-1.0.0.jar KOMU PREDMET TEXT CESTA_K_PRILOZE(nepovinne)

Priklad (soubor a.txt je ve stejnem adresari jako jar):

java -jar GmailCli-1.0.0.jar nekdo@neco.com Subject "1. řádek%n2. řádek" a.txt

Pripadne bugy opravim. Enjoy!

Vřelý dík, ozkouším. Resp. snažím se ozkoušet ale prosímtě kde splaším ty řetězce pro clientId, clientSecret, access token a refresh token?
Dosud jsem žil v době normálního jména a hesla pro SMTP, tohle vypadá nějak nechutně....

https://plswiderski.medium.com/google-api-authentication-with-oauth-2-on-the-example-of-gmail-a103c897fd98

Tady je popis jak ziskat access a refresh token. V kroku "Confirm permissions request" nemusis pouzivat SoapUI postaci curl:

curl -X POST https://www.googleapis.com/oauth2/v4/token \
   -d client_id=tvoje_client_id \
   -d client_secret=tvuj_client_secret \
   -d code=kod_ziskany_z_redirectu_na_localhost \
   -d grant_type=authorization_code \
   -d redirect_uri=http://localhost