Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční internet puze v mém pc.

Dobrý den
Včera večer mi z ničeho nic přestal fungovat internet. Vyzkoušel jsem jiný kabel to nefungovalo. Zapojil sem do toho samého kabelu jiný pc a v tom to fungovalo. Zkusil jsem diagnostiku sítě a to napsalo že nebyl přístup k hlavní bráně a že se to opravilo. Internet fungoval tak na 5 sekund a poté zase úkonech vytáhl kabel z pc. Zezadu pc svítí zástrčka žlutě a oranžově. V celém baráku internet jinak funguje a když si připojím pc na Wi-Fi tak mi internet jde akorát mám slabý signál takže pomalu. Děkuji za jakoukoli radu.

máš router nějaký krám 100mbit a síťovku už dnes všude 1gigabit? to se stává.
zespodu má ten krám typový štítek. stáří?

nejjednodušším řešením je nepožadovat po routeru dhcp adresu*, ale nastavit napevno volnou ip + masku 255.255.255.0 + bránu(router) + dns1,2 ručně.
*) síťovka se s routerem nestačí ani domluvit na fyzické rychlosti a už jí vyprší dhcp timeout.