Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehození disků

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné si přehodit disky mezi dvěma počítači - teď mám disky zapojené v jednom PC, ale chtěl bych si je přehodit do druhého PC, který je bez disků.

Děkuji.

To se nedá dopředu zodpovědět. Je možné, že to naběhne bez problémů. Je možné, že to naběhne, ale systém nebude úplně v kondici. A je taky možné, že to nenaběhne vůbec. Dost to záleží na tom, jak moc jsou si ty dva počítače hardwarově podobné.
A pak je tu ještě problém s legálností takového počínání. Ale to předpokládám neřešíš.

porovnáš si starý a nový chipset na desce. když se budou příliš lišit, nejspíš to nenajede.
a snad nebude zásadní problém s grafikami. nová deska by třeba najela, ale kvůli nevhodným ovladačů úplně jiné grafiky to spadne.

čili jestli se hw zásadně liší, nemá smysl tam cpát starý nainstalovaný systém, ale zálohovat si z disku svoje data a pak v novém pc spustit novou čistou instalaci.