Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém nevidí ssd

Zdravím,dnes byl přidán do notebooku druhý ssd disk.

Problém je v tom,že systém ani BIOS ho nevidí.

Ssd je úplně nové.

Poradí mi někdo prosím co s tím? Díky

Parametry ntb:
OS: w10 Home
Verze: 20H2
Build operačního systému: 19042.746
Procesor: Intel(R) Pentium(R) CPU N4200 @ 1.10 GHz
Grafika: integrovaná. (Intel(R) HD Graphics 505)
Disk: Generic SLD64G
Druhý (přidaný disk ssd): ADATA Ultimate SU800 M.2 2280 SATA 6Gb/s SSD 512 GB

notebuk nemá žádný typ. (edit: typ shitu od umaxu už víš, tak si stáhni manuál)
výrobce v jeho manuálu nepíše, jaký typ m.2 disků to umí (nvme/pcie nebo ahci/sata)
ani nepíše, jestli můžou jet oba disky současně.

systém to nevidí ve správě disků (diskmgmt.msc), nebo jen v tentopočítači?

pentium n4200: to je netbook, ne notebook, naletěl jsi na reklamu, vrať jim to. ztráta času zabývat se takovým krámem.

žádný notebook, ale absolutní shit umax za 6.000 se starší generací atomu.
na nenáročné hry zapomeň, ten tvůj n4200 to nedá.

do m.2 konektoru jde dát např:
sata disky mají rychlost kolem 500mb/s <-- ten jsi koupil
nvme disky udávají rychlost 2-3.000mb/s, dnes jsou běžnější. bohužel do jeho konektoru (1.zleva) pasuje i ten tvůj sata (3.zleva), ale fungovat nebude.
https://www.axagon.eu/produkty/pcem2-s#gallery-12