Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záchrana dat z formátovaného disku

Dobrý den, omylem jsem pro natočení pořadu z televize vymazal externí disk s velmi cennými daty, čekal jsem, že se televize zeptá, na které USB má nahrávat a ona místo toho přemazala první port, kde byl ten disk.
Naštěstí jsem si toho hned všiml a žádné nahrávání se nespustilo, nicméně došlo k vymazání dat na disku a pravděpodobně si tam televize vytvořila nějaký pro PC neznámý filesystem. Ted když připojím disk, tak je vidět jen ve správě disků s neznámým FS. Lze ho tedy jen smazat a pak pravděpodobně naformátovat znova.
No a teď dotaz, myslíte, že následně půjdou data přes nějaký program k tomu určený vytáhnout? Prakticky nedošlo k jejich přepsání, jen dvojtému formátovaní nebo? Děkuji

SW určený pre Recovery dát nezaujíma sprznený zavádzač, zmenená alokačná tabuľka v zavádzači, iba prelustruje torzo tých dát, ktoré sú ešte čitateľné.

Potrebuješ platný SW, žiadne free xindle.

Skus: MiniTool Partition Wizard Technician _.zip verzia 12.3

člověk, co má jediný externí disk pro cenná data i bezcenné seroše a cpe ho do samoformátovací telky, si ani nic jiného nezaslouží.
na takové věci slouží extra flashka/externí disk v jiné barvě, nebo domácí naska.

mohl by pomoct sw testdisk, ale bude lepší, když to doneseš místní garážnické firmě, kde majitel nemá 22 roků.

Televize s oblibou předělají disk na formát ext4. Doporučuji zavést live Linux a použít program ddrescue. Jak se to používá ti program vypíše zadáním ddresuce --help. Výhodou je, že ddrescue nezasahuje do originálního disku (pro případ dalších brutal force) a co se mu podaří vydlabat, zkopíruje jinam.

MTPWv12.3Tech.zip

dokáže detto, čo sofistikovaný, platený SW od renomovaných spoločností za schrastenie tisícov "škváry" nacpanej do vlastného vrecka pri okrádaní občanov, "rvúc si v zúfalstve posledné vlasy" v prípade neprístupných dát s obnovou zavádzačov tabuliek príslušných oddielov.

I keď sa nesmelo priznám, používam kvalitnejší nastroj než je; MTPWv12.3Tech.zip.