Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita tisku LED tiskáren

Vybírám novou tiskárnu do kanceláře, a přikláním se k multifunkcím OKI, protože umí velmi rychlý tisk (u vyšších modelů 30-50 stran/minutu) a také velmi rychlý dokumentový skener (30 stran za minutu).

Jenže s těmito tiskárnami nemám zkušenosti a vzhledem k aktuálnímu uzavření showroomů nemám kde OKI vyzkoušet.

Doposud jsem měl laserovou tiskárnu.

Přečetl jsem si, že LED tiskárny mají horší kvalitu tisku textu/kopírování, prý je vidět proužkování ve směru pohybu papíru.

Má někdo zkušenost, zda to jde poznat a nakolik je značný rozdíl mezi vytištěným textem na laserové a LED tiskárně?

Děkuji všem za odpovědi.

Právě jsem se dočetl, že LED by mělo být méně poruchové, protože má méně pohyblivých částí narozdíl od laserových tiskáren/multifunkcí.

Kupovat budu černobílou, barevnou nepotřebuji.

Tiskneme prakticky jen dopisy, faktury, projekty (to bývá stovky stran a více exemplářů, takže nárazově se tiskne tisíce stran) a také potřebujeme skenovat a kopírovat do velikosti A3.

Mně se na multifunkci OKI líbí, že podle prezentace na webu by měla opravdu rychle tisknout, i rychle kopírovat a skenovat. A ta rychlost je pro nás prioritní, člověk nechce u tiskárny/kopírky/skeneru strávit půl pracovního dne.

Takže jestli je kvalita tisku i kopií u LED totožná jako laserovky, tak do té OKI půjdeme s ohledem na rychlost.

Ještě jednou děkuji za rady.

Kdysi jsem koupil OKI MC332dn - velké 32 kg "hovado", které tiskne krásně, ale skenuje hnusně, byť po pečlivém nastavení to celkem ujde. Nemá čidlo ručního podávače, takže "nepozná", když ji člověk něco dá do ručního podávače a musí se přepnout ručně nebo jej mít jak preferovaný a pak se snaží tisknout z ručního podávače, a až po pár neúspěšných pokusech se přepne na spodní zásobník papíru. Při pokusu o alternativní tonery si asi 2x dala říct, ale po 3. se kousla a od té doby to je lotérie - po zdlouhavém resetování a nastavování chvilku tiskne, aby pak vytrvale stávkovala a odmítala tisk. Dokonce jsem zdarma získal další na vyzkoušení vadných částí a stejně to nepomohlo - alternativní tonery stávkují to v jedné, to v druhé konfiguraci, a originály převyšující cenu celé tiskárny kupovat nechci, jelikož není jisté, jestli se pak umoudří!

Na doma mám HP CLJ M277dw a je to úplně jiné kafe - skenuje i tiskne krásně hned ve výchozím nastavení. Je dost úsporná, takže alternativu do ní už raději necpu a to co utratím na toneru, ušetřím na potřebném čase a nervech.

No a není to spíše tím, že je prostě stará a proto skenuje hnusně? Koukal jsem na videa na Youtube a v recenzích obvykle jen ukazují tisk, skenování moc netestují, takže si z těch prezentací a recenzí člověk moc neodnese.