Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výberem sestavy PC

Dobry vecer vsem..
Potreboval bych mensi radu od odborniku. "Stavim" klukovi (12let) PC,kde by si castecne zaparil nejakou hru a hlavne,v dnesni dobe vyuzil na distancni vyuku.
Parametry sestavy zde:
Intel Core i5-10400F
Gigabyte B460M AORUS PRO- Intel B460
HyperX Fury Black 16GB DDR4 2666 CL16
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6GB GDDR6
Cooler Master Masterbox MB320L
SilentiumPC Spartan 4 EVO ARGB
ADATA XPG CORE REACTOR 650W
GIGABYTE SSD M.2 512GB
Seagate barracuda 3,5 2TB
MS Home 64bit

Sestavu si vymyslel tak nejak sam. Ja s ni souhlasim,jen by mne zajimalo,jestli by nebylo lepsi jiny zdroj,treba od Seasone,Zalman,Chieftec,apod,a bude stacit?
Co rikate na druhy HDD?
Nebo ma nekdo napad,co by bylo "lepsi" za podobny,nebo stejny penize?

Dekuji predem za ochotu a rady..

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 - pokud chce ARGB, tak si samozrejme nejaky ten blikaci ARGB vetracek muze dokoupit a prsknout bud do skrine nebo na ten chladic.

HDD Barracuda je dnes typu SMR, je to pomale a na hry nevhodne, rozhodne nedoporucuju. Kdyz uz, tak vzit HDD Seagate IronWolf, 3,5" - 2TB, neni zase tak moc drahy a ma klasicky zapis, bohuzel je ale jen 5900ot., takze na hry taky zadny zazrak. Presto jako datovy disk do PC je to mnohem lepsi volba.

Tudiz byt vami zauvazoval bych radeji o vetsim SSD, kam se vejde vic her.

I jako datovy disk je lepsi ten Ironwolf, SMR disky jsou velice sporna ikdyz levna technologie, muj nazor je, ze ten priplatek za to stoji.

Ano, do herniho PC uz by stalo za to mit 1TB SSD.

Fera chladic ma vetsi pasiv, ten Spartan nemusi byt uplne nejlepsi reseni pro vybrany procesor. Nerikam, ze je to spatne, ale preferoval bych pro lepsi chlazeni ten chladic Fera, ktery ovsem nema v baleni ARGB blikajici vetracek. Pokud je nutne mit to osvetlene, doporucuji nakup 120mm ARGB ventilatoru zvlast.